Серед безлічі видів насосного обладнання є агрегат, що спеціалізується на усадебно- побутовому використанні. Таким є дренажний насос – незамінний помічник у будь-яких заходах, пов’язаних з перекачуванням води. Дренажні насоси широко використовуються в житлово-комунальній сфері, особливо це стосується заміських приватних будинків і дачних ділянок. Однак їх можливості виходять далеко за межі даної ніші, про це піде мова в даному огляді.

Особливості конструкції

Дренажні насоси відносяться до числа малогабаритних гідравлічних машин, здатних транспортувати великі обсяги води. Пристрій агрегату задоволене просте, що робить його компактним і одночасно ефективним. Наскільки компактно виглядає дренажний насос Grundfos, можна подивитися на сторінці https://gf-shop.ru/.

Конструкція являє собою металевий корпус, всередині якого знаходяться електродвигун і насосний вузол. Головним робочим елементом насоса є робоче колесо, яке працює за принципом відцентрової сили. Колесо закріплено на валу ротора, крім того, система включає в себе такі компоненти, як статор, терморегулятор, вимикач-поплавок і підшипникові щити.

Основні види

Всі дренажні насоси Grundfos діляться на 2 групи за типом їх передбачуваного розміщення і конструкції. Вони бувають поверхневого і погружного типу.

Поверхневі насоси призначені для відведення вод з наземних резервуарів. Вони широко застосовуються в дачних умовах для осушення ділянок від затоплень, а також для перекачування води з басейну, наприклад.

Занурювальні поміщаються на відносно великі глибини 20-50 м. Такі агрегати здатні відкачувати рідини з глибоких траншей і колодязів, що робить їх незамінними в даному амплуа.

Переваги дренажних насосів

Дренажні насоси Grundfos мають відмінні експлуатаційні характеристики. Вони компактні, при цьому відмінно справляються з покладеними на них обов’язками. Серед переваг використання таких систем:

  1. поєднання компактності і високої продуктивності;
  2. здатність осушити місткі (в тому числі глибокі) резервуари протягом короткого часу;
  3. низький рівень шуму;
  4. невибагливість.

До числа плюсів можна віднести і здатність дренажного насоса працювати в автоматичному режимі (завдяки наявності регуляторів).

Де застосовуються?

Основні сфери використання дренажних насосів – побутова сфера (дачні ділянки і приватні будинки), будівництво, сільське господарство і виробництво.