На ринку садової техніки можна знайти різні види і різновиди бензинових газонокосарок на будь-який смак. Виробники представляють моделі в різних цінових категоріях, в базовій комплектації або з набором додаткових функцій, потужні або зовсім прості для невеликих ділянок.

Техніка повинна бути якісною, надійною, і головне – відповідати вимогам клієнта. Чи не багато магазинів готові представити широкий асортимент і допомогти вирішили купити продукт. Тому рекомендується вибирати надійного постачальника садового обладнання. Компанія пропонує більше сотні моделей бензинових газонокосарок Керхер на всі випадки життя https://k-online.ru/.

Види і різновиди бензинових газонокосарок

Бензинові косарки мають перевагу перед електричними аналогами: працюють без проводів, і виграшні в використанні на великих ділянках, коли немає можливості дотягнутися до розетки, мають більшу потужність, а також простіше в обслуговуванні.

Основні критерії для вибору косарки:

 1. Тип приводу;
 2. потужність;
 3. Ширина скоса;
 4. Висота зрізу;
 5. Обсяг збірника трави;
 6. Мульчування.

За типом приводу газонокосарки діляться на самохідні і несамохідні. Привід буває на:

 • Передні колеса;
 • Задні колеса;
 • Всі колеса.

Несамохідної називають косарку без приводу, яку для переміщення потрібно штовхати самостійно. Основна перевага таких механізмів – низька вартість.

Вибір приводу залежить від ваги агрегату і типу робочої поверхні. Так, наприклад, на нерівному ділянці буде важко самостійно переміщати механізм вагою 30-40 кг. Тому в таких випадках варто вибрати повнопривідну модель.

За типом потужності поділяють:

 • Малопотужні (до 2,5 к.с.) – компактні, легкі моделі, які підходять для невеликих присадибних ділянок. Смуга скоса не більше 40-50 см;
 • Середньої потужності (2,5-6 л.с.) – універсальний варіант. Має середню ширину скоса, так що не доведеться витрачати багато часу на оформлення галявини. Зрізають навіть рослини з товстим стеблом;
 • Високої потужності (понад 6 к.с) – володіють великою продуктивністю і відносяться до професійного обладнання для обробки великих площ. Ширина скоса від 60 до 120 см.

Ще один параметр – висота зрізу, може бути встановлена між 0-150 мм. Висота залежить від типу ділянки. Наприклад, для спортивних майданчиків показник не повинен перевищувати 5 мм. Для домашнього використання власники регулюють висоту на свій розсуд.

Перемелена скошена трава може використовуватися як добриво. Ця функція і називається мульчуванням. Але якщо вам необхідний чистий газон, то краще віддати перевагу моделі з травосборником. Чим більше обсяг мішка, тим рідше доведеться робити перерви для його очищення.

Як правильно вибрати бензинову газонокосарку

Наскільки правильним буде вибір бензинової газонокосарки, залежить від того, наскільки враховуються особливості ділянки, на якому буде експлуатуватися механізм. В першу чергу потрібно врахувати розмір ділянки. Для галявини площею до 500м2 вистачить малогабаритної косарки, площа від 500 до 1000 м2 краще обробляти технікою середньої потужності, а для полів від 1000 м2 потрібні професійні моделі косарок.

Також варто врахувати, наскільки нерівна поверхня. Для рівних галявин підійде передній привід або несамохідна техніка, а задній і повний привід більш маневрені і простіше в управлінні.

Для більшої точності варто спиратися на наступні параметри:

 • Частота використання газонокосарки;
 • Умови роботи (під час дощу, при низьких температурах);
 • Час для стрижки газону;
 • Хто буде використовувати (літні люди, чоловік, жінка).