Душові кабіни користуються популярністю завдяки численним перевагам.

Душові кабіни можна умовно розділити на три типи:

  1. відкриті;
  2. закриті;
  3. душові бокси.

Особливості відкритих душових кабін

Відкриті душові кабіни є збірною конструкцією, що складається з піддону і двох (іноді більше), змонтованих по його периметру стінок. Одна зі стін обладнується дверима для входу в кабіну. Двома іншими стінами (іноді однієї) кабіни служать стіни ванної кімнати.

Верхньої кришки відкрита душова кабіна від akvamir76.ru не має. Піддон приєднується до каналізації. Зазвичай відкриті кабіни не комплектуються сантехнікою. Змішувач і лійка купується самостійно.

Кабіна відкритого типу, призначена для установки в кутку ванної кімнати, отримала найменування душовою куточок, і користується великим попитом.

переваги:

низька вартість;
можливість придбати або виготовити модель для індивідуального інтер’єру.

недоліки:

відсутність багатьох функцій (гідромасажу, каскадного душа, парогенератора і т.п.);
необхідність капітального монтажу при установці.

Характеристики закритих душових кабін

Закриті моделі мають конструкцію герметичної капсули. Піддон, стіни і кришка кабіни повністю ізолюють внутрішній простір.

Закриті душові кабіни обладнані спеціальним сантехнічним обладнанням, що дозволяє приймати безліч видів водних процедур. До складу часто входять системи електронного урядування та освітлення.

Для початку роботи необхідно підключити її до водопроводу, каналізації та електромережі.

переваги:

легкий монтаж і демонтаж;
велика кількість вбудованих функцій;
різноманітність моделей.

недоліки:

висока вартість.

Переваги душових боксів

Душові бокси об’єднують гідності ванни і закритою душової кабіни. Піддон має розмір і форму ванни, що дає можливість лягти в воду. У стінки і дно піддону встановлюються форсунки, за допомогою яких проводиться гідромасаж.

Таким чином, за один сеанс можна отримати користь і задоволення від прийняття ванни і душа. Душові бокси мають великі розміри і тому можуть встановлюватися у ванних кімнатах площею не менше 8 кв. м.

переваги:

об’єднання функції масажної ванни і душової кабіни;
великий модельний ряд.

недоліки:

висока вартість, вище інших типів кабін.

Вибір піддону для душової кабіни

Піддон душової кабіни насамперед виконує захисну функцію, оберігаючи підлогове покриття ванної кімнати, стіни, меблі від попадання води.

Піддони відрізняються формою, розмірами, матеріалом виготовлення, кольором. Вони легко вписуються в інтер’єр ванних кімнат.

Низький піддон (висота борта до 10 см) – зручний для літніх людей, людей з проблемами опорно-рухового апарату і маленьких дітей.

Високий піддон (висота борта більше 30 см) – практичний, так як дозволяє, наприклад, замочити і випрати білизну, викупати немовля.

Основні якості піддону-ванни – комфортність і універсальність. Має розміри стандартної ванни. Можна прийняти душ, можна набрати води і повністю в неї зануриться.

Вибір форми залежить від розмірів ванної кімнати і місця установки душової кабіни: біля стіни або в кутку.

У невелике приміщення ідеально впишеться квадратний піддон або піддон, що має форму чверті кола, так як вони займають меншу площу.

Напівкруглими і прямокутними піддонами обладнуються пристінні душові кабіни.

Зустрічаються піддони асиметричної форми або мають форму багатогранника. Часто душові кабіни з такими піддонами – елементи унікальних інтер’єрів великих ванних приміщень.