Протягом останніх кількох років інтерес до японської культури значно зріс. Тому, створення штучних скель стало знову модним явищем. Акцент у цій композиції робиться на сам камінь, а не на рослини, які ростуть на камені.

Найчастіше, в ландшафтом дизайні використовують два види штучних скель. Дані види скель широко застосовуються при створенні ландшафтного дизайну в парках або біля будівель для богослужіння.

До першої форми відносяться Три Каменя Будди. Вони нагадують собою геометричну фігуру – трикутник. У центрі композиції знаходиться один великий камінь, у вигляді високого стовпа, а по обидва боки від нього знаходяться два камені округлої форми. Для створення природного ефекту, рекомендується вибирати негладкі, горбисті, мають піднесення і западини камені. Бажано, щоб на них виростали мох або лишайник.

При виборі дизайну для своєї ділянки, рекомендується зупинити свій вибір на одному з видів штучних скель – Сандзон. Цей вид скель додасть вашій ділянці оригінальність і красу. При створенні Сандзона не рекомендується використовувати масивні рослини, найбільше підійдуть невеликі рослини (ацена, чебрець). Слід зауважити, що кількість каменів в Сандзоне можна додавати. Головною умовою є те, щоб число каменів весь час залишалося непарних.

Природний камінь для підпірних стінок

Величезне значення в створенні природних ландшафтів грає рельєф. Найбільш цікаві проекти здійснюються саме на рельєфному ділянці.

Якщо ви хочете створити на ділянці куточок “Сходу”, то і тут не обійтися без природного каменю. Варіанти створення знаменитого японського саду каменів запропонують тільки фахівці.

Рослини і дерева для ландшафту

Посадковий матеріал (дерева, чагарники, квіти) – “цеглинки”, з допомогою яких озеленюємо Ваш ділянку.

Можна додати Вашому саду дорослий вигляд, шляхом посадки декоративних і плодових дерев великого розміру.