Енергозберігаючі скандинавські будинки надають ряд можливостей з точки зору технологічних і оздоблювальних рішень. Одним з провідних представників є фінські будинки, які ідеально гармоніюють з будь-яким типом ландшафту. Екологія є основною передумовою для проектування і будівництва модульних фінських будинків. 

Як це виглядає на практиці?

Одним з найбільш часто згадуваних переваг будівництва фінських будинків є:

1. легке транспортування матеріалів;
2. економія матеріалу;
3. нескладна збірка;
4. швидке будівництво.

Вперше збірні фінські будинки почали будуватися в Україні досить давно. Виникали навіть цілі селища, де житлові будинки були побудовані по фінському типу. Модульні будинки такого типу були однакові за технологією будівництва, і для їх зведення було досить чотирьох чоловік. Те ж саме справедливо і сьогодні, коли модульні будинки будуються декількома людьми за короткий час. Однак в даний час можливості будівництва значно розширені, а збереження і захист навколишнього середовища ще більш акцентовані.

Основним аспектом сьогоднішнього будівництва фінських будинків в фінському стилі виступає інтерес до можливостей поєднання естетичного використання і енергоефективності. Нинішні фінські будинки вже далеко не ті, що раніше. Хоча ви все ще часто бачите простий корпус з двосхилим дахом, він вже не нагадує образ фінських будинків сімдесятих років минулого століття.

Фінські будинки, як правило, обладнані зручними під’їздами і великими терасами. Інтер’єри таких будинків розділені на зони, які сприятливо впливають на можливість зручного використання. Кухня, їдальня або вітальня не є окремими кімнатами. Їдальня створює єдине ціле, поєднуючи в собі раніше згадані приміщення. Значна площа скління – ще одна характерна особливість енергоефективних фінських будинків. Зазвичай вікна виходять на південь.

Другою типовою зоною є санітарно-економічна зона. Він включає в себе ванну кімнату і всі підсобні приміщення.

Сучасні системи будівельних матеріалів і нинішні технології зведення фінських будинків гарантують їх довговічність.

Слід пам’ятати, що деревина, яка використовується для зведення фінських будинків, спеціально підготовлена. Завдяки цьому деревний матеріал має високі показники пожежної безпеки.

Як теплоізоляція фінських будинків зазвичай використовуються термопорістие матеріали, наприклад, целюлозна шерсть.

Целлюлозная шерсть – не що інше, як вільні целюлозні волокна, які мають через свою пухкої структури значні теплозберігаючі показники.

Крім того, висока гігроскопічність целюлозної вати є ще однією перевагою. Шерсть поглинає вологу. Крім того, вона також зазвичай виконує функцію екологічної ізоляції.