Важко переоцінити значення вищої математики в архітектурі.

Вона забезпечує правильність виконання розрахунків. І дозволяє створювати ідеально симетричні споруди.

Призначення

При створенні архітектурних проектів велика роль належить однополостного Гіперболоїд. Інша, не менш цікава для архітектора геометрична поверхня називається гіперболічним параболоїдом. Як пов’язані ці геометричні фігури і архітектура?

Справа в тому, що в будівельній сфері постійно з’являються нові матеріали. Це дозволяє проектувати тонкий каркас із залізобетону, а також стіни зі скла. Такі особливості можна запропонувати на прикладі американських хмарочосів. Тепер подібні будівлі зводять і в нашій країні.

Завдяки використанню формул вищої математики, будівлям властива висока міцність.

Вимоги

Саме архітектурі властиво бути тісно пов’язаною з геометрією. Прикладом цього може бути сучасний архітектурний стиль “хай тек”, все конструкції якого відкриті для загального огляду.

Важливо чітко розрахувати напрямок кожної паралельної і перетинаються лінії. Як це зроблено при створенні Ейфелевої вежі.

Актуальність вищої математики пояснюється і використанням химерних форм у вигляді складних, вигнутих (опуклих і увігнутих) поверхонь.

Переваги

Завдяки використанню вищої математики забезпечується симетричність споруд, створених людиною. Симетрія для людини означає певну закономірність, а значить – внутрішній порядок. Його синонімом вважається краса.

Симетричним об’єктів властива доцільність – вони максимально стійкі однаково функціональні, незалежно від напрямку.

Особливості

Так як для людського ока приємно дивитися на симетричні споруди, для їх створення необхідно виконувати чіткі розрахунки. З цими цілями відмінно справляється вища математика.

З часів Стародавнього Єгипту до наших днів симетрію людина сприймає як об’єктивна ознака краси.

Дотримуватися її вимоги – перша архітектурна правило, необхідне, коли архітектор проектує будь-яка споруда.