Існує кілька десятків стилів інтер’єру, і всі вони досить легко можуть бути реалізовані, якщо замовник точно знає, чого хоче. Складність полягає саме у виборі відповідного стилю, який не тільки зможе продемонструвати смаки господарів, але і буде зручним в побуті. Зручність і комфорт – це ключові показники професійно створеного інтер’єру, незалежно від його стилістики.

Якщо Ви раніше не мали ніякого відношення до дизайну, у Вас може не бути конкретних переваг за стилем.

Робота починається з того, що дизайнер показує Вам ілюстрації або фото з проєктами, які мають характерними рисами різних стилів – це допоможе приблизно зрозуміти, що саме Вам подобається, і визначитися з варіантами. Це не означає, що потрібно повністю копіювати сподобалися приклади – найчастіше хочеться взяти деталі з різних проєктів і втілити їх у себе вдома.

Дизайнер допоможе якомога гармонійніше зібрати воєдино всі ці побажання і створити дизайн интерьера двухкомнатной квартиры з унікальною атмосферою і характером.

Еклектика

Зараз в моді еклектика – комбінування елементів з різних стилів в одному інтер’єрі. Тут важливо правильно підібрати поєднання відтінків, фактур і форм, щоб еклектика виглядала як усвідомлений дизайнерський прийом, а не як випадковий набір предметів.

Оптимальний варіант – вибрати одне основний напрямок, яке імпонує Вам за ключовими принципами організації простору, а також 2-3 додаткових, які будуть використовуватися при створенні акцентів.

Відповідність стилю способу життя

Щоб обстановка вийшла не тільки красивою, але і функціональної, необхідно заздалегідь оцінити придатність обраного стилю стосовно Вашого способу життя.

Наприклад, якщо Ви любите спорт, активний спосіб життя і все динамічний, а на картинках подобається класицизм – швидше за все, потрібно шукати компроміс. Оточити себе стримано-вишуканими речами, не маючи звички жити в такій обстановці – це може виявитися занадто виснажливим. Дизайнер допоможе знайти баланс між тим способом життя, до якого Ви звикли, і Вашими уявленнями про ідеальний стилі.

Підтримання порядку

Одне з важливих умов будь-якого інтер’єру, створеного дизайнерами – це чистота і порядок. Навіть саме стильно оформлене приміщення втрачає основну частину своєї привабливості, якщо «доповнити» його кількома десятками розкиданих речей. Зрозуміло, уявлення про чистоту у всіх різні, і в деяких стилях навіть вітається деякий творчий безлад – це робить інтер’єр більш живим. Але бувають і протилежні ситуації.

Наприклад, Вам хочеться оформити квартиру в мінімалістичному стилі, при цьому в родині є маленькі діти. Ці фактори погано можна порівняти, і, поки діти не підростуть до здатності свідомо прибирати за собою, мінімалізм буде не кращим вибором. Теоретично, можна кинути всі сили на підтримання порядку, але це теж не самий здоровий підхід, тому що новий інтер’єр повинен приносити радість, а не додаткові турботи. Вибираючи дизайн трехкомнатной квартиры, чесно оцініть – чи зможете Ви підтримувати його в такому вигляді, як це передбачено?

Побажання членів сім’ї

Як правило, в сім’ях ініціатором створення нового інтер’єру є хтось один. Решта членів родини можуть мати дорадчий голос, а можуть взагалі не цікавитися всім, що відбувається.

Тим не менш, важливо тримати їх в курсі того, яким буде інтер’єр і що для цього робиться. Як показує практика, на різних етапах в роботу над створенням проєкту в результаті включається вся сім’я – це відбувається в міру розуміння того, що нові умови життя стосуються всіх. І дуже бажано надати їм можливість висловити свої побажання, дати зворотний зв’язок – це допоможе уникнути непорозумінь і спірних ситуацій, якими часто супроводжується ремонт.

Це не означає, що потрібно сприймати всі побажання як сигнал до дії, тому що вони можуть бути вельми нераціональними. Але все ж слід по можливості врахувати стильові уподобання всіх домочадців, щоб робота над створенням інтер’єру була пофарбована радісним передчуттям для всієї родини.