Утеплення стін важливо не тільки для збереження високих температур в холодну пору року – в добре утеплених будинках і в спеку завжди прохолодно, оскільки стіни не прогріваються зовні.

Види утеплювачів

Утеплювачів для стін існує безліч, проте не всі вони однаково добре підходять для житлових будинків. Наприклад, така популярна колись скловата, яка застосовувалася за радянських часів для утеплення всіх без винятку периметрів будівель, сьогодні визнана не просто застарілою, але і шкідливою для здоров’я – при нагріванні вона виділяє смоли і фенол.

Крім того, при взаємодії з нею людини в її органи дихання може потрапляти дрібні часточки скляного пилу. Не підходить для утеплення та ДВП – плити з неї погано переносять вплив вологи і сонячних променів, легко ламаються.

У сучасному будівництві існує чимало нешкідливих утеплювачів, що володіють при цьому всіма необхідними властивостями. Щоб дізнатись більше, чим краще зробити утепление дома снаружи, переходьте за посиланням.

Ековата

Цей матеріал отримують шляхом переробки паперової макулатури, так що в його основі лежить натуральна целюлоза. В процесі виробництва ековата просочується спеціальними складами, що додають матеріалу вогнетривкі властивості, і антисептиками, щоб уникнути його поразки грибками в процесі експлуатації.

Утеплення стін ЕКОВАТОЮ проводиться за допомогою спеціальної машини, яка задуває матеріал на стіни. Задувати можна як сухий, так і вологий утеплювач – на якості утеплення це ніяк не відіб’ється. Ековата ідеально заповнює всі порожнини і отвори в стінах, не горить, має невелику вагу, не приваблює комах і гризунів. Метод задування гарний ще й тим, що з його допомогою можна при необхідності ремонтувати стіни, не розбираючи їх.

Екструдований пінополістирол

ЕППС – найпопулярніший сьогодні утеплювач фасадів. Він легко монтується, мало важить, відносно недорогий і володіє хорошими експлуатаційними характеристиками. Матеріал водонепроникний, не дивується цвіллю, пожежобезпечний, не гниє і не реагує на перепади температур.

Для утеплення зазвичай використовують листи ЕППС товщиною від 80 до 100 міліметрів. Монтаж листів проводиться встик за допомогою спеціального клею на попередньо вирівняні стіни будинку.

Рулонні матеріали

У вигляді рулонів випускаються відразу кілька утеплювачів, наприклад мінеральна вата або пенофол. Головна перевага при їх монтажі – відсутність розривів по довжині. Це перешкоджає проникненню холодного повітря в утеплювати будинок. Однак такий матеріал повинен бути досить м’яким, щоб його можна було згорнути в рулон. Тому рулонні утеплювачі зазвичай мають низьку щільність.

Рулонні утеплювачі можуть бути різних розмірів, але всі вони обов’язково проклеєні з одного боку фольгою – для відображення інфрачервоних променів і захисту від попадання вологи.

Пінополіуретан

Цей вид утеплювача, його ще називають ППУ, застосовується на тих ділянках, де потрібно знизити навантаження на конструкцію. У порівнянні з мінеральною ватою або пінопластом ППУ має більш високі теплоізоляційні показники і краще протистоїть проникненню вологи.

Наноситься пінополіуретан на утеплять стіну у вигляді піни – причому робити це можна практично на будь-яку поверхню.

Пінопласт

Завдяки низькому коефіцієнту теплопровідності, малій вазі і невеликій вартості пінопласт досить часто застосовується для утеплення. Він не боїться вологи і практично паронепроникним, але його не рекомендується використовувати в дерев’яних будинках, оскільки пінопласт позбавляє дерево здатності «дихати» і практично «вбиває» комфортний мікроклімат. Ще один мінус – вологість закритих пінопластом стін не регулюються, а значить, на них може з’явитися цвіль і грибок.

Сендвіч панелі

Теплозберігаючі панелі – це одночасно і утеплювач, і оздоблювальний матеріал. Така панель являє собою багатошарову конструкцію (звідси і назва «сендвіч»), лицьовий шар якої складається з декоративного матеріалу, а внутрішній – з утеплювача.