Елітний, красивий посуд раніше був доступний тільки самим забезпеченим і знатним людям, інші могли тільки мріяти про естетичні порцелянові горнятка, сервізи з квітковими візерунками, плетінням, орнаментами.

Якісний порцеляновий посуд приносить задоволення і перетворює будь-яку трапезу в особливе свято, навіть зараз він доступний не всім. Його дарують у вигляді порцелянових сервізів або тарілок, передають у спадок наступному поколінню або просто купують в інтернет-магазині Посуд Майстер для себе. Відрізняються вироби високої цінністю і величезним переліком переваг, такий посуд вносить нотку неповторності і розкоші, навіть якщо поданий був на ній звичайний сніданок.

Обратите внимание, что тут вы можете узнать больше о видеоглазке для безопасности вашего дома.

ПОРЦЕЛЯНОВИЙ ПОСУД: ПЕРЕВАГИ І НЕДОЛІКИ

На даний момент фарфоровий столовий сервіз є практично в кожній родині, рекомендують такий посуд з наступних причин:

 1. ідеальна гладкість і естетика поверхні;
 2. висока якість глазурі і основи;
 3. простий догляд не завдасть господаркам проблем;
 4. поверхню відмінно зберігає тепло блюд;
 5. матеріал виробів витончено виглядає, тут пропонуються класичні, базові конфігурації;
 6. безпеку для людського здоров’я, не проводиться виділення небезпечних для навколишнього середовища речовин;
 7. посуд відрізняється високим порогом стійкості до засобів для очищення;
 8. покриття предметів не втрачає своїх характеристик з плином років, оскільки ознаки старіння для порцеляни не характерні;
 9. вишуканий білосніжний відтінок і приємний блиск;
 10. стійкість до впливу механічної категорії, можлива мийка в автоматичному режимі.

Порцеляновий чайний сервіз та інші вироби з представленого матеріалу можуть мати різне призначення, але для всіх варіацій виконання характерно висока якість. Одночасно гуртки та інші вироби не переносять сильних ударів, крім порівняно високу вартість, це єдиний недолік порцелянових виробів.

ОСНОВНІ ВИДИ ПОСУДУ З ФАРФОРУ

Види порцелянового посуду мають відмінності за якісними характеристиками, технології виготовлення, призначенням.

Варто зазначити, що порцеляна буває:

 • Твердою. Виготовлення матеріалу проводиться при високих температурних показниках. Це справжній фарфор з натуральних матеріалів, на якість впливає зміст каоліну, і чим його більше, тим сильніше він буде міцніше. Така кераміка краще за якістю, зазвичай вона біла з сірим тоном. Структура щільна, а ось прозорість відсутня. Випал залишає невеликі виїмки і нерівності, як буває у шкаралупи яєць, їх видно тільки при використанні збільшувального скла. Відрізняє посуд не тільки відтінок, але і поєднання фортеці з крихкістю. Кістяний фарфор розбити трохи складніше, тому що для виготовлення використовується кілька циклів випалу при 1400-1600 градусах Цельсія;
 • Кістяною. Витонченість цього матеріалу досягається за рахунок добавки перепаленою кістки, що надає високої міцності виробам. Складові майстер з’єднує і плавить разом. Також продукція відрізняється прозорістю, тонкими стінками і легкістю, ефекту яєчної шкаралупи немає, оскільки всі порожнечі наповнюються попелом;
 • М’якою. Такий фарфор виробник також може називати штучним, він з’явився в спробі відтворення китайського матеріалу. Рецепту не було, тому застосовувалися склоподібні з’єднання і глина з дуже дрібним помелом. Вигляд у продукції незвичайний, оскільки вона запікається при меншій температурі і повного плавлення не відбувається. Характерний пісочний відтінок.

ЗБЕРІГАННЯ ТА КОРИСТУВАННЯ

Сучасне виробництво порцелянового посуду дозволяє отримати естетичну і довговічну продукцію. Однак на її зовнішні дані і довговічність частково впливають умови зберігання. У побутових умовах для зберігання підходять спеціальні шафи або стелажі, які оберігають вироби від пилу і пошкоджень. Також підійдуть будь-які полки з наявністю скління, що закриваються дверцят.

Для миття посуду варто зробити вибір на користь води і м’якої губки, зазвичай їх вистачає. Неприпустима висока температура і надмірно холодна вода, зашкодять ободок жорсткі щітки і скребки. Витирання насухо допоможе уникнути плям і розлучень. Такий посуд не варто сушити біля плити, терти абразивними складами і агресивною хімією. В процесі миття слід забезпечити м’яку поверхню: використовувати килимок з силікону або рушник. Для очищення ваш сервіз можна замочити на 2-10 хвилин, а потім сполоснути під проточною водою.