Якщо ви хочете зробити свою присадибну ділянку красивою та оригінальною, такою щоб дух захоплювало, раділи очей, а душа просто відпочивала, то вам необхідно скористатися декоративними садовими елементами.

Даний садовий декор, до якого відносяться не тільки «приємні дрібниці» (скульптури, фонтанчики, вази і різні фігурки), а також і садові доріжки, альпінарій або альпійська гірка, газон і квіти будуть акцентувати увагу на незвичність оформлення вашого саду.

Крім того, вони можуть виконати функцію такого собі виділення деяких елементів із загального фону. А для того, щоб ваш сад виглядав за останнім словом ландшафтного дизайну ми поділимося декількома порадами.

Отже, ви нарешті вирішили облаштувати свою ділянку. Починати потрібно зі створення плану, на якому ви відобразіть всі ті декоративні елементи, які ходите бачити в майбутньому саду своєї мрії.

Цей план повинен бути чітким для того, щоб вся робота проходила злагоджено, цілеспрямовано і послідовно. А це дуже важливо! Зараз ми поговоримо про окремих декоративні елементи саду, після чого ви зможете легко визначитися, що саме вам необхідно.

Садові доріжки

Садові доріжки є дуже важливим елементом саду, так як саме вони надають вашій ділянці закінчений вигляд всієї композиції, вносять в неї якусь родзинку і роблять ваш сад просто казковим.

Садові доріжки можуть бути виготовлені з різних матеріалів, при цьому виглядати вони все будуть по різному, тому гарненько подумайте яку саме доріжку ви хочете бачити.

А відмовлятися від неї не радимо, тому що крім декоративної функції вона виконує ряд практичних, наприклад захищає вашу взуття від бруду під час дощової погоди і надає якусь акуратність всій ділянці.

Газон

Газон також є одним з декоративних елементів саду, він сам по собі є самодостатньою одиницею будь-якого саду, так як рівний соковито-зелений килим в саду – це просто свято для погляду!

Такий газон надає охайність і витонченість будь-якого садовій ділянці, за умови постійного догляду за ним, а для цієї мети можна використовувати газонокосарку або мінітрактор.

Альпінарій або альпійська гірка

Даний садовий декор є яскравою плямою і вишуканим декоративним елементом саду. Це складна багаторівнева композиція з каменів різного розміру і форми і різноманіття рослин.

Така оригінальна композиція, яка імітує альпійський ландшафт здатна привнести в ваш сад екзотичні нотки і трохи пікантності.

Квіти

Квіти є невід’ємним декоративним елементом будь-якого саду, тому якщо ви маєте газонну основу, сміливо висаджуйте квіти в оригінальних композиціях, вибираючи при цьому ті кольори, які ближче вам по духу.

Відзначимо також, що якщо сад позбавлений квітів, то він є бляклим і якимось безбарвним і похмурим.

Ставок

Ставок – це досить яскравий декоративний елемент саду, який надає йому цілющої енергії і екологічності. Атмосфера в такому саду зовсім інша, вона свіжіша і природна.

Насправді ставок не дуже популярний серед людей, які оформляють свій садову ділянку самостійно, так як вважається що процес створення досить трудомісткий і вимагає значних фінансових витрат, однак це не так!

Скульптури та садові фігурки

Скульптури та садові фігурки є досить стильним акцентом в створенні дизайну саду. Матеріалом для таких фігурок служить кераміка, дерево, метал, камінь і багато інших.

Дані елементи здатні розставляти акценти на будь-які рослинні елементи саду, а можуть бути самостійними ідейними центрами. При виборі необхідно враховувати загальний стиль саду, все компоненти повинні вписуватися в ландшафтний дизайн.