Круглі

Найпопулярніші карнизи. Вони складаються з однієї-двох труб, до яких кріпляться кільця з гачками або затискачами для кріплення штор. Фіранки на кулісці і люверсах надягають на карниз без кілець.

Струнні

Найтонші, легкі, непомітні і недорогі карнизи з металу. Вони являють собою натягнуту струну, на яку кріпляться гачки або кільця. Тримається вона на двох-трьох кронштейнах.

Мінус – в характерних звуках, який видає карниз при будь-яких маніпуляціях зі шторою. Для важких полотен він не підходить: якщо навіть він і витримає фіранку, то обов’язково прогнеться під її вагою.

Багетні

Варіація попереднього вигляду: струна ховається за багетом (плоскою декоративною планкою). Великий плюс таких карнизів в тому, що вони можуть приховувати три і більше смуги струн, при цьому інтер’єр буде виглядати акуратно і стильно, адже оформлення самого багета може бути абсолютно будь-яким! Обрати карниз можна на сайті https://karniz.biz.

Профільні

Вони складаються з порожнистими алюмінієвої конструкції, всередині якої є рейка з можливістю застосування різних видів кріплень. Головна перевага профільних карнизів в тому, що вони легко згинаються, тому підходять для оформлення нестандартних вікон, особливо при стельовому варіанті кріплення.

Сам про себе алюмінієвий карниз дуже легкий і не здатний витримувати дуже щільні штори. Тому його часто наповнюють зсередини більш щільними матеріалами – «обтяжують», щоб карниз витримав кілька шарів штор, включаючи класичні портьєри.

Отже, залишається дізнатися, як вибрати карниз за габаритами, щоб він виглядав доречно у вашій кімнаті.

Основні поради щодо вибору розмірів карниза

Для початку визначтеся, де ви хочете розташувати карниз. Чи буде він займати стіну по всій ширині або ви обмежитеся тільки рамками віконного отвору?

  • У першому випадку замовляйте карниз на 2-3 см коротше довжини всієї стіни і встановлюйте його мінімум на три кронштейна.
  • У другому, якщо вікно не дуже велике і ви плануєте повісити тільки тюль, буде достатньо двох кронштейнів. Орієнтуйтеся по простому правилу: відстань між двома кронштейнами має бути 1,5-2 метра, інакше штанги можуть прогнутися під вагою штор.
  • Якщо ви хочете, щоб карниз розташовувався чітко над віконним прорізом, купуйте його приблизно на 30 см ширше. Так при розставлених шторах ви зможете відкривати вікно повністю.
  • Також не забудьте заміряти ширину підвіконня. При чому тут карниз? Все дуже просто: якщо ви купите карниз із занадто короткими кронштейнами, то штори будуть буквально «лягати» на підвіконня й радіатори, замість того щоб красиво струмувати вниз.

Перевірка готовності до покупки

Перш, ніж вибирати карниз, пройдіться по наступного чек-листу. Так ви зберете всі необхідні відомості і ваша покупка буде вдалою.

  1. Основа для кріплення на шторах, якщо вони вже куплені (тасьма, кулиска, люверси і т. Д.).
  2. Вага і кількість фіранок, які повинен витримати карниз.
  3. Ширина вікна або відстань між двома протилежними стінами (в залежності від того, яку ділянку стіни ви хочете задекорувати шторами).

Вибір карниза тільки спочатку здається завданням на півгодини. На ділі виявляється, що без тлумачних підказок просто не обійтися, адже навіть така дрібна помилка, як довжина кронштейнів, може виявитися фатальною.