Терморегулятор – це електронний прилад, за допомогою якого підтримується необхідна вам температура теплої підлоги в приміщенні.

Перша й головна умова у виборі термостата:

Номінальна потужність терморегулятора повинна бути завжди більше потужності самої системи теплої підлоги з мінімальним її запасом близько 10-20%. Припустимо потужність вашого теплої підлоги складає 3300 Вт (15 м.кв. термоплівки під ламінат, лінолеум, ковролін). Більшість терморегуляторів на вітчизняному ринку та на сайті https://www.noboinfo.ru/info/reviews/regulyator-teplogo-pola/ має номінальну потужність 3,5 кВт (3500Вт, I = 16A) тобто при виборі такого термостата для даного теплої підлоги, терморегулятор буде змушений працювати практично «на межі своїх можливостей», що буде супроводжуватися його власним перегрівом і серйозно зменшить його експлуатаційний ресурс.

А черговий перепад в електромережі може і зовсім стати для нього фатальним. Тобто в даному випадку, краще вибрати терморегулятор Nobo з номінальною потужністю в 4000Вт (4 кВт) і вище.

Друга основна умова, точніше правило, характерне для всіх терморегуляторів:

Установка високих значень температури на термостаті ще не означає досягнення такої вашим теплою підлогою на ділі і безпосередньо залежить від питомої потужності теплої підлоги на 1 м.кв.

Іншими словами, якщо Ви придбали тепла підлога з потужністю 150-160 Вт / м2 (кабельний мат на сітці) з метою отримати температуру зовнішньої поверхні підлоги (плитка, керамограніт) в 40 С або вище, то в даному випадку досягти такої температури не вийде тому потужність теплої підлоги для цих цілей повинна бути від 200Вт / м2 і вище. Плюс, треба враховувати висоту розчину поверх теплої підлоги і рівень тепловтрат (кількість вікон, висота стель, поверховість і т.д.).

Третє правило:

Абсолютна більшість регуляторів, в зв’язку з особливостями конструкції, мають низький рівень вологозахисту (IP 20) Тому рекомендується їх установка ПОЗА вологих приміщень.

Тип монтажу (Накладний або Вбудований)

Знову ж таки, більшість терморегуляторів відносяться до вбудованих типу, тобто для їх установки потрібно руйнувати стіну і проводити ряд заходів, аналогічний монтажу стандартних вимикачів світла в квартирі. Але, іноді Вбудований тип монтажу не зовсім зручний (наприклад, немає особливого бажання проводити «брудні» роботи і потрібно провести максимально швидкий монтаж термостата з мінімальною трудомісткістю).

Для цих цілей використовується Накладний терморегулятор Nobo, який встановлюється прямо НА стіну без процедури її штробления. Як правило, в асортименті більшості виробників повноцінний накладний термостат відсутня, зате є рамка-перехідник, яка прикручується на саморізи до стіни і вже в неї монтується сам терморегулятор.

Виглядає це поєднання сильно «на любителя», глибина від лицьової сторони термостата до стіни складає більше 8 см, а між рамкою і термостатом є зазори.