Відразу ж необхідно підкреслити, що монтаж такої конструкції в багатоповерхівках, що мають центральну систему опалення, може спровокувати виникнення такої неприємної ситуації, коли сусіди зверху чи знизу почнуть отримувати обмежений обсяг теплової енергії. Тому водяну ТП можна встановлювати в квартирах мають індивідуальне опалення або в котеджах / приватних будинках.

Труби є основною комплектуючою в такій системі для обігріву, тому від того, на скільки вони будуть якісними, буде залежати довговічність і надійність теплої підлоги. Сьогодні проводиться величезна кількість різних типів труб. І щоб правильно купити трубу для теплої підлоги, давайте більш детально розглянемо основні «плюси» і «мінуси» деяких з них.

Мідні труби

Даний тип труб найдорожчий. Однак, якщо Ви приймете рішення вибрати для своєї теплої підлоги саме такі труби, тоді у Вас буде максимально якісне і довговічне устаткування. Крім цього, у міді дуже високі теплопровідні характеристики.

Труби з металопластику

Цей тип труб, на відміну від мідних, коштує дешевше, проте, металопластик теж має непогані показниками надійності і якості. Якраз за рахунок ідеального співвідношення ціна / якість, цей тип труб і користуються таким великим попитом.

Ці труби мають спеціальний внутрішній прошарок, який зроблений з алюмінію. Завдяки цьому прошарку труби з металопластику мають високі показники теплопровідності, а наявність в їх складі полімеру надійно захищає трубу від різних фізичних впливів.

Поліпропіленові труби

Труби даного типу використовуються для водяної ТП не часто, так як їх радіус вигину є досить значним і становить не менше 8-ми діаметрів. Наприклад, якщо труба в товщину має 20 мм., То відстань між однією частиною труби і іншою буде не менше 320 мм., А такої відстані, частіше за все, недостатньо.

Труби, які вироблені із зшитого поліетилену

Даний тип труб володієвідразу кількома унікальними характеристиками: доступною ціною, високим рівнем зносостійкості і відмінною теплопровідністю. Що стосується «мінусів», то у цього типу труб він лише один – з огляду на те, що труби вироблені із зшитого поліетилену, фіксувати їх потрібно максимально жорстко. Інакше, через деякий час, вони можуть розігнутися.