Додатково підняти температуру в приміщенні при функціонуючої системи може бути кількома способами. Найпоширеніша в приватному секторі технологія – облаштування теплого водяного контуру під покриттям підлоги.

І якщо зі складання його схеми, порядку монтажу питань не так вже й багато (благо, інформації в інтернеті з надлишком), то за вибором труб їх вистачає. У деяких статтях дана тема висвітлена недостатньо детально, а в ряді текстів зустрічаються розпливчастість суджень, а то і прямо протилежні рекомендації в різних абзацах. Так які ж все-таки труби від https://водяной.укр/truba-dlya-teplogo бажано вибирати для контуру теплої підлоги?

Основні вимоги до продукції

Вони визначаються специфікою монтажу системи підігріву. І якщо знати всі нюанси такої роботи, вибір труб для водяної теплої підлоги значно спрощується.

Не слід забувати, що традиційна технологія має на увазі облаштування петель підводу води в стяжці. Саме цим і обумовлені основні критерії вибору. Ремонт, профілактика теплої підлоги без демонтажу захисного шару неможлива, а тому труби повинні служити якомога довше без зниження ефективності підігріву.

Стійкість: до механічного впливу, підвищеній температурі, різких перепадів тиску (наприклад, при гідравлічних ударах в опалювальній системі), корозії, відкладень на внутрішніх стінках.

Діаметр труб: в межах 16-20 мм. Вироби більшого перетину не сильно відіб’ються на ефективності теплої підлоги, але істотно ускладнять його монтаж. Зменшення ж діаметру знизить теплообмін і збільшить гідравлічний опір. Насос може просто не впоратися з позамежної для його характеристик навантаженням, і циркуляція теплоносія припиниться.

Мінімальний коефіцієнт розширення. В ідеалі матеріал труби повинен бути інертний до підвищення температури і змін її значення. В іншому випадку стяжка стане поступово руйнуватися, і доведеться проводити в приміщенні позаплановий капітальний ремонт.