Нержавіюча сталь використовується для виготовлення трьох різновидів димохідних труб, кожен з яких має свою специфіку застосування. Це важливо враховувати, вибираючи варіант для житлового будинку, лазні або іншої споруди. Виробники пропонують наступні види конструкцій:

  • одностінні (одношарові);
  • гофровані;
  • сендвіч-труби.

Розглянемо докладніше, яку купити трубу для димохода буде доречніше для використання в тих чи інших умовах.

Одношарові системи виготовляються з нержавіючого сталевого листа товщиною від 0,6 до 2 мм. Варіант характеризується невисокою ціною, але сфера застосування такої труби обмежена.

Встановлювати її допускається тільки всередині теплого приміщення, а зовнішню частину димоходу слід утеплити. Це пов’язано з тим, що контакт розігрітого металу з холодним повітрям призводить до підвищеного утворення конденсату. Це знижує ККД опалювального агрегату, тягне за собою перевитрату палива, знижує термін служби печі або котла.

Сталеві одностінні труби найчастіше застосовують для облаштування гільзи при модернізації цегельних димових каналів. Гільзування продовжує термін служби цегляного димоходу завдяки захисту від руйнівного конденсату, знижує потребу в обслуговуванні, так як на стінках не наростає сажа. Виробництво димоходів пропонує одношарові труби з нержавіючої сталі різних розмірів, круглого і овального перетину, що дозволяє підібрати оптимальний варіант для конкретного цегляного димоходу.

Одношарова труба також може бути використана в комплексі з водяною системою опалення невеликого приміщення – гаража, майстерні, мийного відділення лазні. У цьому випадку на димохідну трубу монтують водяну сорочку, до якої приєднуються труби подачі і обратки. Також теплову енергію димових газів можна використовувати для опалення компактного приміщення, якщо провести однослойную трубу під нахилом уздовж довгої стіни.