Димар – це обов’язковий елемент будь-якого каміна і печі, обійтися без нього ніяк не можна. За допомогою димоходу виводяться утворені продукти горіння, а також з його допомогою здійснюється тяга, яка необхідна, щоб підтримувати вогонь.

Останнім часом все більша кількість власників печей і камінів використовують димоходи сендвіч , які мають масу переваг перед класичними димарями. Що ж являє собою цей димохід?

Основний елемент сендвіч-димоходу складається з двох труб різних діаметрів, між якими укладений утеплювач (мінеральна вата або базальтове негорючее волокно).

Дані утеплювачі стійкі до підвищених температур і впливу хімічних сполук. Крім цього вони володіють прекрасними звукоізоляційними і теплоізоляційними характеристиками.

Якщо ви плануєте встановити у себе в будинку камін або піч, то радимо вам звернути пильну увагу на цей вид димоходу.

Нижче ви можете ознайомитися з перевагами та недоліками сендвіч-димоходів:

  • Сендвіч-димоходи відрізняються прекрасним зовнішнім виглядом, який жодним чином не зіпсує екстер’єр вашого будинку.
  • Дана конструкція легка і універсальна, тому вона може використовуватися як всередині будівлі, так і зовні.
  • Монтуючи сендвіч-димохід всередині будинку, ви рятуєтеся від громіздкої конструкції, до яких відноситься цегляний димохід. Компактні труби цього сучасного димоходу не займуть багато місця.
  • Димохід-сендвіч виготовляється з високоякісної нержавіючої сталі, яка вологостійка і практично не реагує на агресивні середовища, які виникають в процесі горіння.
  • Навіть багаторічне використання цієї конструкції не впливає на зовнішній вигляд димоходу і його міцності технічні характеристики.
  • Завдяки багатошаровій теплоізоляційної структурі ймовірність того, що на внутрішній поверхні осяде конденсат, дуже мала. Цей фактор особливо важливий, коли застосовується обладнання, яке оснащене прямий витяжкою.
  • На гладких трубах сендвіч-димоходу менше осідає сажа та інші продукти горіння. А значить і чистити канал доведеться значно рідше.
  • Сендвіч-димоходи в експлуатації абсолютно пожежобезпечні. Зовнішній контур ніколи не нагрівається до критичних параметрів.
  • При монтажі даного димоходу елементи даху не створюють жодних перешкод. А все його конструктивні частини легко з’єднуються за допомогою додаткових доборочних елементів.
  • Не має потреби такий димар і в спеціальному фундаменті, що полегшує і здешевлює монтаж.

Якщо говорити про недоліки сендвіч-димоходів, то їх небагато. По-перше, дана конструкція не найдешевший варіант облаштування димаря.

А по-друге, при тривалій експлуатації починають знижуватися герметичні властивості, так як через перепад температур відбувається постійне розширення і звуження секцій.

Заявлений термін служби сендвіч-димоходу близько 15 років, але практиці він безпроблемно служить набагато довше.