Щоб кіт захотів використовувати кігтеточку, варто, по-перше, показати, в чому її принадність, і по-друге, відучити дерти кігті в невідповідних місцях.

Нову когтеточку можна обсипати котячої м’ятою або спеціальними спреями для залучення уваги вихованця (придбати все це можна тут). Місце для котячих меблів краще вибрати таке, куди коту буде зручно підходити. Бажано, щоб з трьох сторін вона була відкрита, нічим стороннім не загороджена. Якщо кіт любить точити кігтики об одну зі стін, спробуйте поруч з цим місцем і розташувати кігтеточку. Можливо, вона відверне увагу від стіни на себе. Також можна поступити, якщо кіт місцем для заточки кігтів вибирає меблі – поруч з кріслом, наприклад, поставте кігтеточку.

Кожен раз, коли тварина буде точити кігті об когтеточку, хваліть її, можна пригощати ласощами. Використовуйте позитивне підкріплення.

Всі знають, що кішка точить кігті для того, щоб вони не були занадто довгими. Ще вона це робить для тренування механізму впускання-випускання пазурів (це потрібно для лазіння по деревах і для полювання). Але існують і інші, психологічні функції цієї діяльності.

Коли кішка відчуває сильні емоції, вона може прибігти до кігтеточки. Емоції можуть бути самі різні: хвилювання, радість, злість – так кішка випускає пар. І це відмінний спосіб скинути напругу, не нападаючи на господаря в разі агресії, наприклад.

Є ще одна функція. Коли кішка дере ваше улюблене крісло, вона бажає додати свій запах. Справа в тому, що на подушечках лапок знаходяться залози, які виділяють феромони зі специфічним запахом. Крісло пахне вашим запахом, і кішка бажає додати ще й свій. Якщо улюблениця відчуває свій запах, то вона відчуває себе в безпеці – вся територія пахне нею і належить їй.

А якщо кіт повертається до старого улюбленого місця – вже порваного на шматки дивану? Ні в якому разі не лайте, не кричіть. Так ви акцентуєте увагу на небажаному поведінці. Деякі коти звикли таким способом отримувати хазяйську увагу, нехай і негативну, і буде потрібно час і терпіння, щоб це виправити. Чи помічали ви, що іноді кіт дере кігті в забороненому місці нібито на зло? Це як раз говорить про його потребу в увазі.

Коту може бути нудно, і так він розважається. Якщо лаяти кота за цю витівку – не вихід, то що ж робити? Пробуйте відвернути грою, покажіть нову іграшку (це може бути і простий паперовий пакет), а може, прийшов час погодувати кота. Загалом, необхідно будь-відволікання уваги від багатостраждального дивана, крім крику.

Хваліть кота за використання кігтеточки, а також за цікаву гру, принесений носок або вечірнє нявкання, нехай улюбленець отримує увагу не тільки тоді, коли робить щось шкідливе, і через деякий час ви забудете, що він раніше псував меблі, килими і шпалери.