Бойлер є вкрай корисною річчю, бо централізована гаряча вода для багатьох розкіш, а потокові нагрівачі відрізняються великою витратою електрики і банально не зможуть нагріти воду такими кількостями.

Сучасний водонагрівач простий як в плані обслуговування, так і в плані роботи, але чим правильніше людина буде з ним поводитися, тим довше агрегат зможе пропрацювати, адже лагодити, як і купувати новий водонагрівач, досить накладно.

Як правильно економно користуватися бойлером

Що рекомендується знати і пам’ятати про використання накопичувального водонагрівача

  1. Рекомендується підібрати оптимальну температуру нагрівання води, яка буде нагрівати воду до потрібного рівня, при цьому, не витрачаючи велику кількість електроенергії. Так в деяких випадках найкращим варіантом є гріти воду вночі, в першу половину дня вона, за рахунок збереження тепла, буде залишатися потрібної температури.
  2. Незалежно від типу, обсягу і можливостей водонагрівача, його обов’язково необхідно чистити хоча б раз на рік, а якщо якість води залишає бажати кращого, то частіше. Детальніше про це можна дізнатись на сайті https://fixua.com.ua/chistka-bojlerov-harkov/.
  3. Якщо правильно підібрати обсяг бака, а так само якість збереження тепла, і підстроїти час нагрівання, то у власника буде цілодобово гаряча вода, а рахунки за електроенергію залишаться колишніми.
  4. Водонагрівач не рекомендується залишати включеним в приміщеннях, де температура нижче +5, так як це негативно позначиться на самому приладі. Цей нюанс дуже важливо враховувати тим, хто підбирає водонагрівач для дачі.
  5. Якщо бойлер довгий час не використовувався, то запускати його після довгого простою слід дуже акуратно, як в перший раз. Велика ймовірність, що власника чекають деякі поломки.
  6. Ні в якому разі не можна включати нагрівач, якщо в ньому немає води, так як він банально перегорить, і залишиться купувати тільки новий бойлер.
  7. Якщо температура нагріву буде низькою, то в баку можуть розвиватися мікроорганізми, через що вода буде псуватися (колір її буде зеленим або жовтим, а так же з’явиться неприємний запах). Для профілактики варто хоча б раз в тиждень включати нагрів на найвищу температуру, щоб термічна обробка зупинила будь-який розвиток бактерій.
  8. Навіть при діючій гарантії з водонагрівачем варто звертатися акуратно, так як деякі його деталі, для заміни, дуже важко знайти, особливо для певних моделей.
  9. Щоб водонагрівач прослужив довше, рекомендується встановити фільтр для води (можна на трубах провідних безпосередньо до нього), що кілька загальмує процес утворення накипу на нагрівальному елементі і стінках бака.
  10. Незважаючи на те, що метал нагрівального елементу може страждати від корозії, в баку практично завжди повинна бути вода (він не повинен стояти порожнім, якщо їм часто користуються).

В цілому нюансів не так багато, головне оптимізувати роботу водонагрівача і своєчасно його чистити, адже саме розливні процеси на зразок корозії або нальоту будуть погіршувати його стан, в незалежності від виробника.