Надувний човен стане в нагоді будь-якому любителю активного відпочинку, але ось хто точно не обійдеться без водного транспорту, так це рибалки.

Правильно підібрана модель дозволить з легкістю борознити простори озер і річок в пошуках кращого улову. Варто зазначити, що хороша надувная лодка купить киев відрізняється міцністю, невеликою вагою і компактністю при зберіганні та транспортуванні, а її вантажопідйомності вистачить, щоб витримати зловлену вами рибу.

Тип надувного човна:

 1. Гребні моделі дешевше, вони вимагають ручного управління. Такі надувні човни призначені для плавання на невеликі відстані. Хороший вибір для любителів, оскільки не доведеться думати про обслуговування мотора і дозаправки пального.
 2. Моторні човни підходять для тривалих подорожей по водній поверхні. Вони добре підійдуть професійним рибалкам і любителям лову хижих риб. Двигун можна демонтувати, що спрощує транспортування. ПВХ-конструкції легкі, тому витрата пального буде мінімальним. При виборі моторних надувних човнів зверніть увагу на потужність двигуна. Чим вона більше, тим простіше транспорту буде справлятися з високими навантаженнями і різними вагами. Не забувайте і про транце – залізної деталі, до якої кріпиться двигун. Елемент буває вбудованим, підвісним і стаціонарним.

Вантажопідйомність і кількість місць

Сучасні надувні човни роблять для одного або декількох осіб. При покупці обов’язково враховуйте такі критерії:

 • вантажопідйомність – до 500 кг і більше;
 • ширина – від 0,7 до 2,5 м;
 • довжина – від 1,2 до 4,5 м;
 • кількість місць – більшість моделей розраховані на 1-6 осіб, але іноді трапляються варіанти з підвищеною місткістю.

Обов’язково продумайте особливості подальшої експлуатації. Потрібно взяти до уваги не тільки можливих компаньйонів, але також вага снастей, додаткового обладнання та особистих речей. Також не забудьте залишити запас під улов – адже хто знає, як вам пощастить на рибалці.

Яке вибрати днище?

У човнах днище буває:

 • плоским – простий і компактний варіант для аматорської риболовлі сидячи;
 • надувним – поверхню виходить еластичною, але стояти цілком можливо;
 • дерев’яним – кіль виконує роль баласту і робить дно більш міцним і стійким, але такі моделі займають більше місця при транспортуванні.

На що ще потрібно звернути увагу?

Серед інших значущих критеріїв можна виділити:

 • кількість балонів – чим їх більше, тим об’ємніше буде човен, крім того, кількість незалежних надувних елементів підвищує стійкість транспорту на воді в разі аварійних ситуацій;
 • додаткові можливості – завдяки знімним або стаціонарним сидінням і якоря рибалка буде більш комфортною і простий;
 • щільність матеріалу – параметр впливає на міцність, надійність і стійкість водного транспорту до зовнішніх впливів;
 • наявність кіля – такий елемент оснащення сильно спростить управління.

Пам’ятайте, що надувний човен – це не звичайний транспорт, а ще один повноцінний учасник риболовлі. Уважно все обміркуйте перед покупкою, адже грамотно підібрана модель підвищить ваш комфорт і може вплинути навіть на розмір улову!