Меблі – один з найважливіших елементів інтер’єру, який часто визначає стиль житла. Особливо важливо, які меблі ми вибираємо для вітальні, адже саме вона є обличчям дому. Сюди приходять гості, тут збирається вечорами сім’я, це місце для душевних бесід і спокійного відпочинку. Саме тому вибір меблів для вітальні – досить відповідальна справа.

Фінанси

Отже, рішення про покупку нових м’яких меблів прийнято. Тепер головним стає питання фінансів, адже саме від вартості нових меблів будуть залежати її розміри, якість і стиль, а також матеріали, з яких вона виготовлена.

Так, визначаючись з вибором нових меблів, і, відповідно, з її вартістю, непогано подумати, як довго ви розраховуєте їй користуватися, адже ступінь довговічності меблів може значно впливати на її ціну. З іншого боку, вибір більш міцних моделей має сенс, якщо в будинку є маленькі діти або домашні тварини.

Також варто визначитися з ви плануєте використовувати свої нових меблів. Чим простіше конструкція, тим вона дешевше, тоді як многофукціональний диван виявиться куди більш дорогим.

Форма і розміри приміщення

При виборі меблів у вітальню потрібно пам’ятати про розумної організації простору в приміщенні, багато в чому залежить від правильного розміщення меблів. Визначальним фактором тут є розміри і форма кімнати.

Саме від площі вітальні залежить, яке число посадочних місць можна в ній розмістити. Подумайте, яке число гостей зможе розташуватися тут з комфортом – можливо, варто подумати про додаткові пуфиках?

Так, острівна меблі, що знаходиться в центрі кімнати, буде доречна у вільному приміщенні. Те ж можна сказати і про кутових диванах, які вимагають окремої площі. Такі меблі краще придбати для вітальні, яка має прямокутну форму. Якщо господарям квартири хочеться підкреслити відчуття простору, кутовий диван краще встановити у більш довгої стіни – в іншому випадку він візуально зменшить кімнату.

Ідеальний варіант для невеликої вітальні – модульні меблі, яка дозволяє варіювати її установку, візуально моделюючи простір. Крім того, на кутовий модульної конструкції з’являється ще одне додаткове місце – в куточку. Досить зручними для мініатюрного приміщення є диванчики без підлокітників, що дозволяють сідати на них також і збоку.
Більш складним вибір меблів стає в тому випадку, якщо вітальня має досить складну конфігурацію. Можливо, найкращим рішенням буде придбання окремих крісел – не варто ламати голову, як встановити в такому приміщенні громіздкий диван.

Вибір моделі

Звичайно ж, дуже важливо правильно визначитися з моделлю нових меблів. Якщо ви купуєте її надовго, варто звернути увагу на модульні комплекти. Саме завдяки взаємозамінності їх елементів, такі меблі досить довговічна – в будь-який час можна докупити новий пуф замість старого і потертого, тоді як ідеальну заміну окремо стоїть дивану знайти вдається не завжди.