В останні роки ми прагнемо перетворити наші дачні та присадибні ділянки в затишні куточки, де наше життя буде протікати гармонійно і приємно. Використовуючи майстерність ландшафтного дизайну, знаючи його основні прийоми, а також найбільш популярні і модні тенденції, домогтися цього не так складно.

Хоча основні принципи побудови гармонійного саду залишаються незмінними, сучасне життя трохи змінює тенденції садового мистецтва. Отже, що ж сьогодні в тренді?

Основний тон в сучасному ландшафтному дизайні від https://am-agro.ru/ задає прагнення до найбільшої природності. У зв’язку з цим модними стали не тільки яскраві квіти, але також різноманітні дерева, чагарники і трави.

Зробити можливість насолоджуватися красою рослин протягом всього року – не зовсім новий напрямок в садовому мистецтві, але в наші дні воно видозмінилася.

Вертикальне озеленення – ще одна сучасна тенденція. Воно дозволяє максимально наситити зеленню навколишній простір і, крім цього, надати саду більш об’ємний вид.
Не втрачає актуальності і садовий декор. Правда, став виглядати інакше і його стали використовувати в сучасних садах значно менше.

Прагнення мінімізувати догляд за садом, зробити його більш самодостатнім – ще один новий напрям в ландшафтному дизайні.

Функціональність саду, його багатоплановість – одна з абсолютно нових тенденцій.
А ось наявність на садовій ділянці зони відпочинку це не новина. Однак, певний тренд до видозміни їх оформлення все ж намітився.

Звичайно, про все відразу ми поговорити не можемо, торкнемося сьогодні лише деякі аспекти.

Природність

Наближення оформлення саду до образу природних ландшафтів досягається шляхом відповідного підбору видів і сортів рослин. Звичайно, наша любов до яскравих фарб при цьому нікуди не йде. Але в сучасних садах вони перестають домінувати, з’являючись лише в парадній його частини або у вигляді окремих плям.

Дерева і чагарники

Ці великі рослини задають загальний тон зовнішнім виглядом будь-якого саду. Саме їх називають «ландшафтнообразующімі». З цієї причини правильний підбір видів та їх грамотне розташування на ділянці грають вирішальну роль в його оформленні.

Звичайно, багато залежить від уподобань господаря, але існує неписане правило: великі рослини не повинні перевантажувати ділянку, кожне з них має мати достатньо місця, щоб і себе показати у всій красі, і не затьмарювати красу невисоких рослин.

Квіти і трави

У сучасних садах більшою мірою рекомендують вирощувати трав’янисті рослини, типові для даного клімату і, взагалі, для даної місцевості. При цьому перевагу слід віддавати багаторічних культур, які надовго зберігають обраний образ ділянки. Без однорічників, звичайно, теж не обійтися, але вони відіграють другорядну роль.