Якщо раніше димоходи споруджувалися з різних матеріалів, то сьогодні цю нішу практично повністю зайняв метал. Зокрема, нержавіюча сталь. І тому багато хто стоїть перед вибором, яка ж металева труба підійде для димоходу. Розберемося в цьому питанні. І почнемо з плюсів.

Переваги

Димові металеві труби мають перелік переваг. Це прекрасна альтернатива цегляним димоходам.

Такі вироби мають невелику масу, до того ж для них не потрібен фундамент. Придбати такий товар, як труба дымохода нержавейка, ви можете за посиланням.

Встановлювати металеві димові труби – одне задоволення, особливо в порівнянні з цегляними димарями. В цілому монтаж такого димоходу нагадує збірку конструктора. Тому необов’язково мати спеціальні навички.

Механічна міцність – чергова перевага сталевих труб. До того ж вони стійкі до корозії. При цьому побудована система, якщо матеріали будуть обрані правильно, а монтаж пройде успішно, буде служити багато років.

Не варто забувати і про такий очевидний аспект, як круглий перетин. Така форма є найефективнішою для видалення газів. Адже при такому перетині немає додаткових перешкод для тяги і руху газів.

Сажа на гладких стінках не накопичується, тому металеві труби не потрібно так часто чистити, як цегляні.

Важливим моментом також є універсальність і міцність. Адже його можна пристосувати майже до будь-якого опалювального приладу. При цьому монтаж виконується легко.

Є ще один важливий нюанс. Таке рішення добре підходить для тих випадків, коли піч або котел встановлюється в місці, непередбаченому за проектом.

Матеріали

Найчастіше металеві труби для димоходів виготовляються з нержавіючої сталі. І нехай цей матеріал не можна назвати дешевим, він володіє відмінними якостями для такої експлуатації. Адже димові труби піддаються сильним хімічним і температурним впливам.

Отже, для трубопроводу важливе значення має корозійна стійкість. І нержавійка в цьому плані виручає.

Потрібно відзначити, що іноді можна зустріти димові труби з оцинкованої сталі. І тут потрібно бути уважними. При покупці такого виробу його слід оглянути, чи немає браку. Оскільки він може поставити хрест на всій системі.

Марки сталі

Що стосується нержавійки, то існує кілька тисяч марок. Безумовно, для виготовлення димоходів використовуються в повному обсязі:

  • 310S – термостійка і міцна марка стали. Завдяки нікелю і хрому, які є в складі, виріб виходить дуже довговічним.
  • 321, 316Ti – труби можуть витримати до 850 градусів. Такі вироби мають хорошу пластичність, кислотостійкість і термостійкість.
  • 304 – марка, схожа на вищевказані, проте має меншу кількість добавок молібдену і нікелю. При цьому коштують вироби дешевше.
  • 409 – застосовується для твердопаливних котлів. Для рідкого палива такі вироби не використовуються «завдяки» низькій кислотостойкости. Розрахунки це підтверджують.
  • 430 – підходить для створення додаткових елементів димоходів, без хімічного впливу. А інакше буде розвиватися корозія.

Товщина стінки

На цей параметр також варто звертати увагу. Орієнтуючись на європейські норми, параметр повинен бути таким:

  1. Газоподібне паливо. Товщина стінки становить 0,5-0,6 мм.
  2. Рідке паливо – 0,8 мм.
  3. Тверде паливо – більше 1 мм.

Звичайно, вибір потрібно робити з запасом, проте не перестаратися з цим, інакше це обтяжить і здорожить конструкцію, а також ускладнить процес монтажу. Тому бажано виконати розрахунок або орієнтуватися на усереднені показники.