Все частіше при зведенні нових будівель забудовники віддають перевагу монолітному будівництву, а не використанню цегли або бетонних блоків. Монолітні споруди витримують великі навантаження, вимагають менших витрат при будівництві та дозволяють швидше реалізувати планування приміщення. Саме опалубка є тим самими обладнанням, яке використовується при монолітному будівництві.

Які бувають види стінової опалубки?

В першу чергу опалубні системи від https://altura.ua/formwork розрізняють за матеріалом виготовлення:

 1. дерево – один з бюджетних і простих в монтажі видів матеріалів. Однак вагомий недолік дерев’яної опалубки – це невелика надійність і маленький термін експлуатації. Тому найчастіше її купують для невеликого приватного будівництва, щоб максимально заощадити кошти;
 2. метал – дуже популярний, практичний і затребуваний матеріал для виготовлення стінової опалубної системи. Конструкція виходить міцною, надійною і багаторазовою у використанні. У великому будівництві використовують саме металеву опалубку;
 3. матеріал пінополістирол – з переваг такого обладнання: простота монтажу, невелика ціна і можливість зводити будівлі різної форми. Головний недолік устаткування з пінополістиролу – це неможливість використовувати її повторно.

Як відбувається монтаж опалубки стін?

Процес монтажу опалубки буде відрізнятися залежно від матеріалу виготовлення. Тому давайте розглянемо монтаж найпоширенішої металевої стінової опалубки:

 • Підготовка фундаменту і майданчика. Важливо визначити чи зможе вона витримати все навантаження майбутньої будівлі. Також потрібно по всіх ділянках майданчика пройтися з рівнем, він повинен бути ідеально рівним і строго горизонтальним.
 • Збірка щитової бази. Всі щити з’єднують між собою кріпильними елементами та максимально надійно фіксують всю конструкцію.
 • Установка консолей і закріплювачів. Укладання щитів проводиться на спеціальні балки. Після на них розміщують консолі кожні 2 метри й підкоси кожні 3-4 метри. Місця, де елементи з’єднуються між собою фіксують закріплювачами.
 • Монтаж опалубної системи на основі. При установці щитів, підкоси ставлять таким чином, щоб п’яти спиралися на основу. Сама п’ята фіксується дюбелями. Після конструкція вирівнюється по горизонталі й стикується з опалубкою за допомогою спеціальних замків.
 • На встановленій і готовій до використання опалубці фіксують настил для будівельників.

Після закінчення монтажу потрібно перевірити всі місця з’єднання, переконатися в їх міцності та правильному розташуванні. І все, можна приступати до роботи.

Вибираємо стінову опалубку

Вартість стінових опалубок, як і їх якість на сучасному ринку буде сильно відрізнятися. І щоб не помилитися з вибором, звертайте увагу на такі нюанси:

 1. наявність необхідних технічних документів і паспорта. Це прискорить процес монтажу, через те, що в паспорті буде вказана інструкція по установці. А також документи можуть підтвердити якість і надійність обладнання;
 2. простота використання і зручність кріпильних замків. Правильні і якісні замки без зусиль будуть скріплювати між собою щити;
 3. висока якість всіх комплектуючих опалубки. Звертайте увагу на міцність зварного шва, фарбування щитів, характеристики фанери та інших елементів;
 4. наявність всіх комплектуючих, їх справний стан.

Придбати стінову опалубку можна на сайті виробника.