Більшість бізнес-процесів неможливо уявити без складів. Від того, наскільки грамотно організована робота складської системи, буде залежати швидкість обробки і видачі замовлень, що безпосередньо впливає на прибуток компанії.

Одним з основних елементів логістичної системи складського приміщення є стелажні конструкції. Щоб домогтися максимальної ефективності і безпеки роботи складу, необхідно правильно вибрати тип стелажів на сайті https://target-group.com.ua/, а також провести їх грамотний монтаж.

Що потрібно зробити до того, як замовити стелажі?

Почніть з виміру складського приміщення для з’ясування його основних характеристик. Складіть план складу з точними розмірами, позначте на ньому розташування комунікацій.

При плануванні розташування стелажів врахуйте також шляхи переміщення і розміри складської техніки. Прорахуйте вантажопідйомність окремих місць на складі і габарити товару, якому належить там зберігатися. З урахуванням всіх отриманих параметрів, приступайте до вибору стелажів для складу.

На ринку складського обладнання представлений широкий асортимент складських меблів, яка може розміщуватися в стандартних і нестандартних складських приміщеннях. Більш того, в різних секціях одного складу можуть використовуватися різні види стелажів.

Які бувають стелажі?

Залежно від вашої продукції і типу вашого складу, вам знадобляться різні види стелажів. Розглянемо особливості найбільш поширених на сьогоднішній день видів конструкцій для зберігання:

  1. Поличні стелажі. Являють собою універсальний тип стелажів, що не вимагає спеціальної техніки. Мають велику вантажопідйомність, виготовляються з високоміцних матеріалів. Зберігати на них можна товари з різною вагою і габаритами.
  2. Мезонінні (стельові) стелажі. Ці стелажі можна розташовувати в стільки ярусів, скільки дозволяє висота стелі. Для безпеки конструкції стелажі монтуються як в підлогу, так і в стелю. Основний плюс цього типу стелажів – це використання всієї висоти складського приміщення.
  3. Палетні (фронтальні) стелажі. Орієнтовані на навантаження у фронтальному положенні палетів або піддонів з вантажем. Для цього виду стелажів необхідна спеціальна техніка у вигляді навантажувачів і штабелерів.
  4. Консольні стелажі. Дають можливість їх розташування на нестандартних складських площах і розміщення довгомірних вантажів з більшою вагою.
  5. Глибинні (набивні) стелажі. Використовуються для однотипних вантажів з досить тривалим терміном зберігання.
  6. Пересувні (мобільні) стелажі. Як зрозуміло з назви, цей вид стелажів можна вільно пересувати по території складу. Потрібно мати на увазі, що для них потрібна велика площа приміщення і є обмеження по вазі товару.

При виборі стелажів слід врахувати вагу і габарити товарів, які будуть на них зберігатися, розмір складського приміщення, наявність або відсутність спеціальної вантажної і транспортує техніки, користувач може отримати доступ до продукції. Грамотний і продуманий вибір складського обладнання забезпечить безпечну і швидку роботу складу та вбереже вас від збитків і непередбачених ситуацій.