Марка бетону для фундаменту цілком і повністю залежить від типу конструкції, її призначення та подальших умов експлуатації. Величезний вплив на застосування того чи іншого виду суміші надають і місцеві кліматичні умови.

Крім цього, ви завжди можете замовити бетон з доставкою прямо на будівельний майданчик на сайті https://budmashpostach.ua/beton. Це дозволить не займатися приготуванням суміші, а відразу приступити до будівництва.

В основному, при влаштуванні основи, слід звернути увагу на наступні важливі параметри:

  1. поперечна і поздовжня навантаження, а також власну вагу майбутньої конструкції;
  2. наявність підземних вод, клас залягають грунтів і їх ступінь водонасичення;
  3. вид цокольної частині споруди, тип самого фундаменту і планування приміщень нижче нульового рівня будівлі.

Саме ці чинники і роблять основний вплив на вибір класу бетону і всіх його фізико-механічних властивостей.

Особливості марок бетону

Перед будівництвом будь-якої будівлі промислового, складського або житлового призначення необхідно провести розрахунки величин всіх навантажень. При цьому враховують власну вагу конструкції, силу вітру, у відповідність з показаннями рози вітрів, снігове навантаження і сейсмічну активність.

Наприклад, якщо спиратися на дані по навантаженнях, то для зведення збірно-щитових будинків підійде суміш М200, при влаштуванні основи для дерев’яних будинків з бруса прямокутного і круглого перетину можна використовувати бетон марки М250 або М300. Дані суміші широко використовують і при будівництві будинків з піноблоків і блоків виконаних з керамзиту і газосилікату.

Залежно від класу залягають грунтів визначається основний тип фундаменту, а отже і марка бетону для фундаменту. При влаштуванні фундаменту стрічкового типу на піщаних грунтах, застосовують марку бетону від М200 до М250. Але як показує практика, найчастіше в підставі зустрічаються грунти з великим вмістом пилуватих і глинистих часток, схильних до пучінообразованію. У цьому випадку застосовують суміш більш вищих марок.

Як вже говорилося вище, тип обраного фундаменту також дуже впливає на підбір марки бетону. Дуже важливо врахувати, чи буде мати майбутнє будівлю підвальні приміщення чи ні. Тут слід врахувати такі показники як водопроникність і морозостійкість.

При використанні бетону інших марок, що не відповідає цим критеріям, значно підвищується собівартість будівництва, в окремих випадках відбувається зниження міцності якостей влаштовується фундаменту.