Домашня бібліотека сьогодні – це не анахронізм, а можливість зібрати колекцію творів улюблених письменників. Крім того, книги створюють затишок в домі.

Але де зберігати друковане багатство? Якщо у вас скупчилася велика кількість книг, то ви напевно замислювалися про покупку книжкової шафи. У ній, на відміну від відкритого стелажа, є дверцята. Це не дає змоги накопичуватися пилу, а вміст шафи не страждає від впливу сонячних променів і вологи.

Купити шафу з масиву дерева для розміщення книг ви можете на нашому сайті, де також є дуже великий асортимент книжкових полиць. Нижче представлені корисні рекомендації по вибору даних меблів.

Наповнення шафи

Висота книжкових полиць не повинна бути менше 21 см. Ідеально, якщо висоту можна регулювати. Слідкуйте, щоб відстань між зрізом книги і розташованою вище полицею була не менше 1,5 см.

Глибина зазвичай становить 15-25 см. Цього вистачає для одного ряду кніг.Товщина полки принаймні 2 см, а довжина не більше 1 м – необхідна умова, щоб вона не прогиналася під вагою книг. Зверніть увагу, що мова в даному випадку йде про полиці для стандартних книг, якщо у вас є незвичайні екземпляри великих розмірів, враховуйте це.

Матеріал вироби

Меблі з масиву дерева – це завжди довговічні предмети обстановки. Тому обходьте стороною ДСП, МДФ, пластик. Книжкова шафа з дуба, бука або ясена зможе витримати вагу великої кількості книг, а екологічність матеріалу збереже ваше здоров’я. А ще книги куди краще виглядають і відчувають себе серед дерева! Тому книжкова шафа – це традиційно дерев’яний виріб.

Дизайн і модель

Модель книжкової шафи вибирайте виходячи із загального оформлення кімнати і наявного простору. Якщо місця мало – зупиніть увагу на кутових або навісних моделях. Вони економлять корисну площу і часто мають цікавий креативний дизайн. Для великої кімнати підійде традиційна пряма книжкова шафа.

Пам’ятайте про свою зручність. Купуйте додому таку шафу, щоб можна було дотягнутися до будь-якої книги навіть на верхній полиці. Якщо ж хочеться придбати меблі повище – задумайтеся також і про придбання пересувної драбини.