Для басейну стаціонарного типу плитка, використовувана для обробки санвузлів, статі і навіть її вуличні варіанти не підходять. Її використання призведе не тільки до швидкої деформації обробки, але і може стати причиною травм.

Плитка для бассейна повинна бути:

 1. З максимально низьким ступенем водопоглинання – не більше 6%. Якщо це властивість не враховувати, то облицювання швидко вбере воду, відповідно розтріскається і деформується;
 2. Морозотривкою, що не реагує на перепади температур. Ці властивості облицювання потрібно враховувати при виборі матеріалу для вуличного басейну;
 3. Стійкою по відношенню до агресивних середовищ. Дезінфекція води і чищення стін резервуара передбачає використання досить агресивних засобів, які можуть зруйнувати низькоякісне покриття;
 4. Без пористої поверхні. У пористих плитках легко затримуються різні мікроорганізми, що призводить до утворення цвілі і слизу на стінках і дні;
 5. Високоміцною, ударопрочною. Обсяг води в басейнах величезний, він постійно тисне на стінки резервуара, тому вони повинні витримувати підвищені навантаження;
 6. Нековзкою. Виробники плиток для басейнів покривають їх спеціальним покриттям, яке запобігає ковзанню у воді.
 7. За кольором облицювання можна вибрати практично будь-який, при бажанні матеріал з різними відтінками можна поєднувати, створюючи малюнки та геометричні візерунки.

Види плитки за матеріалом

При облаштуванні басейну використовується керамічна, скляна, фарфорова, клінкерна, гумова плитка.

Особливості скляного облицювання

Плитка зі скла відрізняється нульовим коефіцієнтом водопоглинання, підвищеної термо-і морозостійкістю. Скляна облицювання витримує не менше 100 циклів заморозки.

Скляному покриттю не страшні кислоти і містять хлор препарати, ультрафіолетове випромінювання і високе навантаження. Введення в основу при виробництві матеріалу кадмію, бору, селену, перламутру дозволяє отримати вироби найрізноманітніших відтінків.

Керамічне облицювання

Керамічна чи інакше кахельна плитка відрізняється:

 • Підвищеною міцність і довговічність;
 • Оптимальними водовідштовхувальними властивостями;
 • Практичністю – не вимагає особливо складного догляду.
 • Кераміка не виділяє в воду шкідливі компоненти, використовується для обробки, як дна, так і стінок чаші.

Фарфорова обробка

Вважається різновидом кераміки. Виготовляється з польового шпату, білої глини, кварцу, каоліну, забарвлення надають окису металів. За рахунок випалу при температурі в 1300 градусів порцеляновий – набуває найвищу міцність, зносостійкість, стійкість до низьких, а також високих температур.

Фарфорове покриття басейну не змінює структуру і зовнішній вигляд під впливом хімічних реагентів, не поглинає воду і легко миється. На порцеляні шкідливі мікроорганізми не розмножуються, а її поверхня наділена оптимальними антиковзаючим властивостями.

Клінкерне облицювання

Клінкерна облицювання для бассейнаСлово klink з німецької перекладається як вогнетривкий водонепроникний цегла. Виготовляється методом екструзії з глини з додаванням домішок, а відтінок виробам надають фарбувальні флюси і оксиди.

Переваги клінкерної плитки:

 • Високі показники зносостійкості;
 • Стійкість до ультрафіолету і перепадів температур;
 • Нульовий коефіцієнт водопоглинання;
 • Тривалий термін експлуатації – ряд виробників на продукцію дають гарантію до 100 років.

Глазурований клінкер застосовують для обробки чаші басейну, а неглазуруючий укладають на прилеглій території. Але потрібно враховувати, що окремі елементи можуть не збігатися з розмірами, тому між ними рекомендується дотримуватися зазор в 5 мм.