Зараз всім знайомі стінки і гардероби замінюють багатофункціональні шафи-купе. Популярність вбудованих меблів зростає з кожним днем і це не дивно, адже такі шафи економлять простір в кімнаті. Багато людей, перш ніж придбати шафу-купе задаються питанням, який краще вибрати і взагалі за якими критеріями варто вибирати такі меблі.

Форма і зовнішній вигляд.

Відразу необхідно визначитися з формою і зовнішнім виглядом. За цим принципом виділяють кілька видів такого товару, як шкаф-купе:

  1. Вбудована або невбудована. У кожного з видів є свої плюси, вбудовані шафи займають мало місця, вони зручні, але вони не мобільні. Чи не вбудовані в свою чергу будуть трохи дорожче і займуть більше місця в кімнаті, але ви їх з легкістю зможете пересунути.
  2. Закриті або відкриті.
  3. Кутові або станів.

Комплектація.

Після того, як з формою і конфігурацією визначилися потрібно звернути увагу на місткість і комплектацію. Вибір безпосередньо буде пов’язаний з вашими бажаннями і фінансовими можливостями. Чим більше наповненість шафи, тим дорожче він буде коштувати.

Обов’язково зверніть увагу на те, скільки речей ви збираєтеся там зберігати і які речі. Стандартним наповненням будуть полки і штанга, але якщо ви бажаєте, ви можете замовити висувні ящики, брючніци і багато іншого.

Каркас.

Тепер зверніть увагу, який каркас ви хочете. Є два види каркасів алюмінієвий і сталевий. Сталеві профілі найбільш популярні, вони міцні і надійні, прослужать довго. За цінової категорії вони дешевше, ніж алюмінієві. Алюмінієвий каркас коштує набагато дорожче, він менш міцний, термін його служби близько восьми років, але виглядає він більш красиво і працює абсолютно безшумно.

Двері і роликовий механізм.

Важливим пунктом буде вибір дверей і роликового механізму. Безсумнівно, чим якісніше матеріал, з якого створюються ролики, тим довше прослужити купе. Самі недовговічні за терміном служби це пластикові ролики, хоча в них є, і свої плюси вони працюють безшумно. Якщо ви хочете, щоб шафа-купе служив вам довго, краще всього вибирати виріб зі сталевими підшипниками, запресованими в пластик. До вибору дверей, треба підходити з естетичної сторони питання, адже це фасад шафи.

Найчастіше їх роблять дзеркальними, але є й інші види декорації. Лакомат – це напівпрозоре скло, на одну сторону якого наносять лак, що надає матовість поверхні. Лакобель – це фарбоване скло, один з найдорожчих варіантів обробки дверей. Величезною популярністю користується фотодрук на дверях і художні вітражі.

Вибираючи новий шафа-купе, потрібно орієнтуватися не тільки на естетичну сторону і на ціну. Але і обов’язково враховувати якість конструкції, довговічність його роботи безпосередньо залежатиме від матеріалів, з яких він був виготовлений.