На сьогодні ламінат є одним із найпопулярніших підлогових покриттів.

Як вибрати ламінат?

Виробники пропонують нам різну якість матеріалу. То як правильно вибрати той ламінат, який довгі роки з гідністю витримуватиме всі майбутні випробування? Для цього необхідно розібратися з деякими деталями. А якщо вас цікавлять ціни на ламінат у Івано-Франківську, радимо перейти за посиланням вже зараз.

Який ламінат вибрати для різних приміщень?

Перед тим, як зробити заміну ламінату у квартирі, слід подумати про особливості приміщення, в якому буде покладено дане покриття для підлоги.

Тут слід враховувати такі фактори, як:

 • наявність системи «тепла підлога»;
 • навантаження;
 • прохідність;
 • вологість приміщення.

Проаналізувавши ці фактори та заявлені виробником характеристики покриття можна вибрати, який ламінат найбільше підходить під дане приміщення.

Однією з основних характеристик ламінату є клас зносостійкості. Він показує стійкість матеріалу до стирання. Тут найпростіше запам’ятати, що чим вищий клас, тим матеріал міцніший, але при цьому дорожчий.

Так, для коридорів та кухні найбільше підходить вологостійкий ламінат 32 класу та вище з наявністю захисту від проникнення вологи на замках.

Наступна важлива характеристика – це товщина ламінату. Вона варіюється від 7 до 12 мм. Чим товстіший ламінат, тим він міцніший. Відповідно, більшу товщину слід вибирати, перейшовши за посиланням https://holz.ua/ua/khmelnytskyi/pol/laminat, в ті приміщення, де навантаження на підлогу буде значно вищим.

Ламінат та тепла підлога

З точки зору максимальної безпеки для ламінату, найкращим варіантом теплої підлоги є плівкова інфрачервона підлога. Тонка інфрачервона плівка створює повністю рівномірне прогрівання, яке не дає покриттю перегріватися. Це робить плівкову підлогу оптимальним та найпопулярнішим рішенням для тих, хто хоче поєднати підігрів підлог з ламінатом.

Оздоблення стін ламінатом

Оздоблення стін таким способом безперечно надасть оригінальності будь-якому приміщенню. Це нескладний процес, який можна здійснити своїми руками.

У такому рішенні є свої безперечні плюси: величезний вибір кольорів та фактур, ціна та міцність матеріалу.

Однак слід враховувати, що у такого покриття існують недоліки, такі як низька стійкість до перепадів температур і вологи.

Плюси та мінуси ламінату у квартирі

До переваг ламінату відносять:

 1. Високий рівень міцності та надійності покриття. При належному догляді підлога з ламінатом може служити десятки років.
 2. Різноманітність асортименту. Підібрати ламінат можна під будь-який інтер’єр.
 3. Ламінат не реагує на УФ промені, відповідно він стійкий до вигоряння.
 4. Легкість встановлення
 5. Догляд за ламінатом простий та доступний

Недоліки:

 • Низький рівень теплопровідності.
 • Низька водостійкість. При тривалому контакті з великою кількістю води або високою вологістю матеріал може згинатися та коробитися.

Сподіваємося, що дана стаття допоможе вибрати найбільш підходящий варіант ламінату, який створить неповторну обстановку і максимальний комфорт у вашому будинку.