З кожним роком зростає кількість людей, які бажають збудувати будинок або котедж для своєї сім’ї. На жаль, далеко не всі добре знаються на технології будівництва. Однак заради справедливості слід зазначити, що і не кожен автолюбитель знайомий із пристроєм двигуна чи паливної системи. Тим не менш, мільйони людей щодня сідають за кермо, оскільки існує можливість придбати готову машину до душі, з урахуванням усіх вимог та пріоритетів. А придбати автомобіль «на замовлення» можуть дозволити собі взагалі одиниці. Так і з об’єктами нерухомості. Навіщо винаходити велосипед та замовляти дорогу послугу з розробки індивідуального проєкту будинку, якщо сьогодні існують каталоги готових проєктних рішень, які дозволяють задовольнити будь-які побажання майбутніх забудовників.

Підготовчий етап

Головне – це заздалегідь, ще до того, як вибрати проект будинку, визначитися з основними вимогами до будови (архітектура, поверховість, планування) і навіть спробувати уявити собі приміщення, в яких хотілося б жити. Крім того, важливо врахувати особисті переваги та пріоритети всіх членів сім’ї, які планують постійно перебувати в будинку. Необхідно обов’язково детально розглянути звички сім’ї, її традиції та основи проведення часу.

Професійні поради щодо вибору проєкту

Загальні рекомендації щодо підбору готового проєкту для будівництва будинку:

 1. Площа будинку. Основний показник параметрів будівлі. Вибирається з урахуванням фінансових можливостей забудовників, складу сім’ї та способу життя. Слід враховувати, що великий будинок – це зростання витрат на будівництво. Це також значне збільшення витрат на експлуатацію будівлі.
 2. Поверховість будови. За статистикою, власники триповерхових будинків рідко користуються останнім рівнем. Необхідно також передбачити наявність підвалу, цокольного поверху та висоту посадки будинку.
 3. Технологія будівництва. Від вибору матеріалів залежить собівартість об’єкта та термін його здачі, теплоефективність конструкції, можливості планувальних рішень та зовнішній вигляд будівлі
 4. Стиль будівлі. Технологія будівництва та стилістика будинку тісно взаємопов’язані. Наприклад, дерев’яні будівлі не зводяться в класичному стилі, а газобетон оптимально підходить під будь-які завдання та напрямки дизайну.
 5. Додатковим фактором є призначення будинку. Для дач та котеджів для сезонного проживання слід використовувати матеріали стійкі до різких перепадів температури та вологості. Обов’язково потрібно визначити цілі будівництва. Є різниця будувати будинок для подальшого продажу або для себе «на віки» зводити домівку.

Важливі правила конструкції та планування:

 1. Кількість житлових кімнат, господарських та спеціальних приміщень. Вибирається з урахуванням кількості мешканців, їх вимог та побажань.
 2. Висота приміщень. Фахівці рекомендують висоту стелі у вітальні робити не менше 3 м, в решті кімнат – не нижче 2,7 м. При цьому слід обов’язково враховувати, що чорнове та фінішне оздоблення підлоги та стелі заберуть також певну висоту (від 10 см і більше).
 3. Розташування холу та його оснащення. Саме вхідна зона є комунікаційним центром будь-якого заміського будинку. Це перше приміщення, яке справляє враження на відвідувачів. У ньому розташовуються сходи, проходи в інші зони та виходи на вулицю.
 4. Кухня та їдальня. Ключові приміщення вдома. Їх можна відразу поєднати або за необхідності встановити мобільну перегородку у вигляді розсувних дверей.
 5. Вихід на терасу. Оптимально, якщо він буде організований із кухонної зони або їдальні.
 6. Спальня. За сучасними стандартами біля спальні дорослих повинна розташовуватися їхня власна ванна кімната і вбиральня.
 7. Підсобні приміщення. Кладовки, господарський блок, вбиральні, гараж та майстерні передбачаються за індивідуальними вимогами замовника проєкту.

Окрім загальних рекомендацій та порад, бажано замовити послуги кваліфікованих фахівців із прив’язки будівлі на місцевості, а також весь комплекс робіт зі створення дизайну проєкту та ландшафтних рішень.