Часто покупці, купуючи вхідні двері з заліза, до замків відносяться за залишковим принципом – довіряють тому, що виробник ставить за замовчуванням. Однак, це не менш важлива деталь, ніж саме полотно.

Постачальники, поважаючи клієнта, часто пропонують кілька варіантів. Який замок поставити на металеві вхідні двері?

Фахівці поділяють всі дверні замки на основні чотири класи:

 • прості, які можна зламати за пару хвилин;
 • складніші, над якими зломщик попрацювати серйозніше, але через 10 хвилин впорається точно;
 • надійні – «професіонали» справляються з такими за півгодини наполегливої роботи;
 • найміцніші зі складною структурою – злом може тривати від 40 хвилин до години.

Таким чином, рекомендується ставити два або три замки третього і четвертого класу захисту. Замена замков во входной двери після злому – не найкращий варіант, тому краще подбати про безпеку завчасно.

Рівень секретності – ще один показник, на який треба звернути увагу при виборі. Чим більше комбінацій потрібно для підбору підходящої, тим він вищий. Виділяють три рівні:

 • низький – не більше п’яти тисяч комбінацій, дуже прості конструкції без додаткових елементів;
 • середній – близько мільйона поєднань, підбір відмички буде скрутний, тому замок намагатимуться вивести з ладу;
 • високий – унікальні по надійності вироби. Мають високу ціну, робляться практично штучно. Близько чотирьох мільйонів комбінацій, додаткові засоби захисту. Вважається, що їх практично неможливо розкрити.

Для захисту будинку досить вибрати замки середнього рівня секретності, подбати про якість дверного полотна, кріплення рами і додаткові засоби захисту.

Замки невеликий надійності
Навіщо взагалі говорити про механізми, які просто відкриваються або ламаються? Справа в тому, що коштують вони недорого, а встановити їх можна на дублюючу вхідні двері, на під’їзну або провідну в так званий корідор- «кишеню».

До них відносять:

 • ригеля: ключ – рейка із зарубками, легко підробляється, а запор можна відкрити, запустивши петлю в приміщення і відтягнувши їй замикають стрижні;
 • хрестоподібний: ключ нагадує викрутку, відповідно, замок теж легко відкрити за допомогою викрутки;
 • дисковий: досить надійний механізм, однак для захисту житла він вважається занадто простим.

Додатковий недолік – ключі до них дуже просто виготовити в будь-який токарної майстерні без будь-яких зусиль і спеціального устаткування.

Циліндрові замки

Велике сімейство механізмів, яке відоме дуже давно і постійно вдосконалюється. Основний принцип – западини ключа повинні за розміром і розташуванням збігтися з пинами (виступами) в тілі самого замку, циліндра. Якщо комбінація збіглася, то ключ повертається, запірний механізм відсуває засуви.

У наш час циліндрові замки широко поширені і встановлюються практично в кожну залізні двері. Їх основні види:

 • класичний – найпростіший, але досить надійний замок. Його можна ставити в будь-які двері, а у вхідні – доповнювати іншими механізмами;
 • штіфтовий з перфорованими ключами – крім пинов, тут присутні штифти, що підвищує клас захисту. Часто ці моделі доповнюють броненакладками, що робить злом дуже довгим і гучним процесом;
 • дисковий – тут замість пинов використовуються диски. Механізм надійний, але один його ставити не варто;
 • євроциліндрами – найдорожчі і надійні замки в своєму класі. Вони схожі на штифтові, проте саме тіло замку захищено від спеціального руйнування.

Сувальдні замки
Високим ступенем захисту відрізняється сувальдний замок – мабуть, найстаріший тип запірного механізму. Він являє собою стрижень з фігурними пластинами по сторонам (в Середньовіччя пластини могли утворювати хрест). Вирізи на пластинах повинні збігатися з борідками замку, інакше ключ марний. Злом такого механізму займає багато часу.

Сподіваємося, тепер питання, який замок вибрати для металевих вхідних дверей, перестав бути секретом.