Багато хто при проведенні ремонту стикається з проблемою, що вибрати першим: двері чи ламінат? Ухвалювати рішення варто, спираючись на стиль оформлення кімнати.

До цього питання потрібно підійти з усією серйозністю, тому що хороші двери без наличников та ламінат прослужать довгі роки. Крім якісних матеріалів, важливо враховувати колірну гаму приміщення, щоб у результаті інтер’єр виглядав гармонійно та привабливо. Давайте докладно розглянемо усі нюанси.

Правила підбору кольорів

Важливо не перейти межу між стилем і несмаком і дотримуватися балансу. На сприйняття дизайну квартири впливає багато факторів, кожен з яких потрібно врахувати та передбачити, наприклад:

  • фактура та колір стін;
  • меблі та предмети декору;
  • фактура та забарвлення підлоги;
  • правильно підібрані міжкімнатні двері.

Щоб створити гармонійний дизайн, потрібно ретельно вибирати кожну деталь, починаючи від дивана та закінчуючи декоративними вазами. Усі предмети мають бути витримані в єдиному стилі, щоб разом створювати злагоджену картину.

У дизайнерів існує особливе правило: в інтер’єрі має бути максимум три провідні кольори. Розбавити їх можна невеликою кількістю акцентів одного відтінку.

Зараз двері і ламінат в Україні можна підібрати під будь-який стиль інтер’єру завдяки широкій палітрі кольорів. Найпопулярнішим покриттям є імітація фактури дерева, що дозволяє створити теплу та затишну атмосферу у житлі.

Ще одна популярна імітація – під камінь. Така підлога підходить під урбаністичний стиль, проте до нього досить складно підібрати меблі.

Якщо ви вирішили провести капітальний ремонт та замінити і двері, і ламінат, їх не можна вибирати окремо. Це потрібно робити одночасно, вони мають утворювати гармонійну пару. А у випадку, коли проводиться заміна тільки чогось одного, колір та фактуру варто підбирати під всю обстановку приміщення. Є кілька основних підходів до цього питання.

Контраст між відтінками

Застосування в оформленні інтер’єру контрастних відтінків зробить його більш яскравим та виграшним у порівнянні з однотонним, виконаним у пастельних нейтральних тонах. Головне – пам’ятати правило, що кольорів має бути не більше трьох, інакше обстановка вийде незграбною і дратівливою.

Часто дизайнери створюють контраст між покриттям для підлоги, дверима і плінтусами. До світлого бежевого ламінату відмінно підійдуть полотна горіхового кольору, а для темної підлоги ідеальною парою стануть світлі міжкімнатні двері. Ще одне важливе правило – не поєднувати теплі тони з холодними, вони погано поєднуються.

Щоб інтер’єр не вийшов надто яскравим та кричущим, експерти не рекомендують будувати дизайн виключно на сильному контрасті. Його важливо розбавляти додатковими декоративними елементами, які пом’якшують сильну різницю між кольорами.

Їх забарвлення може бути середнім між контрастними елементами. Наприклад, до ламінату кольору венге та бежево-молочних дверей можна додати чорний диван та темно-пурпурні подушки.

Збіг кольорів

Вибирати двері та покриття для підлоги в одному кольорі можна лише тоді, коли в інтер’єрі присутні інші контрастні між собою предмети меблів. В іншому випадку кімната перетвориться на єдину колірну пляму і виглядатиме безглуздо.

Для маленьких приміщень найкращим вибором стане оформлення дверей та ламінату в одному світлому кольорі, тому що він дозволить візуально розширити простір та додасть світла обстановці. У кімнаті скромної площі не рекомендується використовувати темні відтінки, оскільки вони можуть зменшити приміщення та зробити його незатишним.

Однакове забарвлення підлоги й дверей переважає в передпокої, для великих кімнат таке рішення буде недоцільно. Хорошим рішенням буде поєднання в інтер’єрі різних відтінків одного кольору. Це допоможе надати інтер’єру стилю та гармонії.