Дверна фурнітура грає не останню роль в тривалості експлуатації полотна. Деякі покупці при виборі двері не приділяють належної уваги якості фурнітури, через що згодом змушені переплачувати: міняти ручки, петлі, замки, витрачатися на їх ремонт.

Сама по собі несправна фурнітура тягне за собою такі незручності:

 • виникнення неприємних шумів;
 • пошкодження підлогового покриття;
 • заклинювання замків, петель, ручок;
 • погіршення стану коробки і самого полотна.

Вибрати якісну фурнітуру https://dveri-zamki.dp.ua – справа непроста. Встановивши дешеві деталі на дорогі двері, можна звести на «ні» всі її переваги. Навіть дрібна деталь може вплинути на естетичну привабливість всієї конструкції. Важливо звертати увагу не тільки на зовнішній вигляд виробів і репутацію виробника, а й на ряд інших параметрів.

Критерії вибору

Кількість необхідних елементів залежить від типу полотна. Мінімальний набір фурнітури для класичних орних дверей – ручки, петлі і замки.

Дверні ручки

Найпомітніша частина, найбільш функціональний елемент. Не варто купувати вироби, виготовлені з комбінованих матеріалів. Вони привертають увагу своїм ефектним дизайном, проте на ділі служать недовго.

Рекомендуємо звернути увагу на міцні матеріали:

 1. дерево
 2. пластик
 3. метал
 4. скло

А також на тип механізму, з урахуванням передбачуваного навантаження, умов експлуатації:

 • Стаціонарні. Найпростіші, що виконують тільки одну функцію – відкривання / закривання. Сьогодні випускають вироби найхимерніших форм, що добре для задіяння ручок в дизайні інтер’єру.
 • Нажимні. Відкривається при натисканні на ручку. Зазвичай продаються в комплекті з замком. Найпоширеніший тип механізму, оскільки дуже зручний у використанні. Ви можете вибрати виріб з підставою в формі кульки або у формі планки.
 • Поворотні або кноби. Механізм аналогічний попередньому – оснащений замком, з тією лише різницею, що зовні має форму кулі і при відкриванні повертається по осі.

Петлі

Вибираються в залежності від того, які міжкімнатні двері ви вирішили встановити.

 1. Метелики. Найпростіші і недорогі петлі, які не вимагають врізки. Як правило, встановлюються тимчасово.
 2. Універсальні. Підходять для будь-яких дверей: правобічних і лівосторонніх. Рекомендуємо вибрати саме їх, якщо вам потрібні міцні, довговічні петлі.
 3. Приховані. Найбільш сучасні моделі. Їх особливість в тому, що вони монтуються зсередини полотна і не помітні оку. Однак є й недоліки: монтаж трудомісткий, а кут відкривання досить вузький.

Вибираючи петлі, зверніть увагу на якість виготовлення. Якщо при погойдуванні половинок уздовж осі люфт становить понад 1 мм, купувати не так.

Найбільш якісними вважаються петлі, виготовлені з латуні. Сталеві теж довговічні, але якість кріплення не завжди задовільно – часто дають суттєвий люфт. Деталі, виготовлені зі сплавів, не відрізняються довговічністю, однак добре справляються з декоративною функцією.