Профнастил – багатофункціональний матеріал, який знайшов широке застосування в побутовій сфері. Його використовують для обробки фасадів, будівництва тимчасових і постійних огорож, але частіше профнастил вибирають для покрівлі даху. Це надійне покриття для приватних будинків, дачних будиночків і котеджів. Із застосуванням профнастилу виконуються будівельні роботи під ключ. Також придбати профнастил можна для покрівлі ангарів, сараїв, тимчасових будівель, інших будівель будь-якого типу і призначення.

Чому профнастил такий популярний: переваги матеріалу

Популярність профнастилу легко пояснити великою кількістю переваг, зокрема, вдалим поєднанням доступної ціни і експлуатаційних характеристик. Головними перевагами матеріалу прийнято вважати:

  1. невелика вага, що істотно спрощує перевезення і монтажні роботи;
  2. широка колірна гамма;
  3. доступна вартість;
  4. високий запас механічної міцності;
  5. стійкість до корозії завдяки спеціальній обробці листів;
  6. стійкість до підвищеної вологості, ультрафіолету – метал не вигорає під дією сонця.

За рахунок високої міцності дах з профнастилу чудово витримує великі снігові навантаження. Широка колірна гама дозволяє придбати профнастил, перейшовши за посиланням https://budkharkov.com.ua/catalog/Profnastil-proflist/, для будівель, виконаних в будь-якій стилістичній концепції.

Етапи монтажу даху з профнастилу

Монтаж даху з профнастилу – не найскладніша задача, її цілком можна вирішити без залучення майстра. Проте, доведеться дотримуватися певної послідовності виконання робіт:

  • підготовчий етап – розрахунок кількості листів, підготовка інструменту, кріплень, інше;
  • проведення гідроізоляції і облаштування вентиляції даху, щоб під листами металу не накопичувався конденсат;
  • монтаж планок і обрешітки;
  • кріплення листів профнастилу.

Монтажні роботи варто проводити відповідно до інструкції, при цьому дотримуватися заходів безпеки. Щоб полегшити процес укладання листів, краще заздалегідь підібрати оптимальний розмір аркушів. Закріплювати профлист найзручніше шестигранними саморізами, фіксуючи їх знизу хвилі (з виворітного боку аркуша).

Якість покрівлі з профнастилу багато в чому залежить від характеристик металу, відсутність дефектів на аркушах, тому не варто експериментувати, купуючи занадто дешеві матеріали у неперевірених продавців.