Сучасне різноманіття вхідних і міжкімнатних дверей вражає – кожен покупець, навіть самий вибагливий, може підібрати ідеальний варіант для себе. Але, щоб покупка виявилася дійсно вдалою, важливо знати основні відмінності різних типів дверей.

Щитові і фільончасті двері

Про виробництво фільончастих дверей можна без перебільшень сказати – це трудомісткий процес, адже за вихідний матеріал в даному випадку береться натуральний деревний масив – за рахунок чого технологія виготовлення відчутно ускладнюється.

І якщо не брати до уваги високу вартість, двері фільончасті – дуже популярний варіант серед забудовників. Є також і економ фільончасті двері – в даному випадку використовують повнотіла фільонку і накладки, виконані з МДФ.

Щитові двері – конструкція, яка має досить міцний каркас, виконаний з дерев’яних брусків. Обшитий даний каркас суцільним полотном.

Міжкімнатні двері – як вибирати

Коли ви обираєте для свого житла міжкімнатні двері від виробника, то не потрібно звертати увагу тільки на їх вартість, за ціною визначати якість виробу також не потрібно. Далеко не у всіх випадках висока вартість – безумовна гарантія якості. Наприклад, двері вітчизняного виробництва, вартість яких на порядок нижче, ніж у імпортних виробів, у багатьох випадках за якістю перевершують закордонні аналоги.

Сучаснi виробники пропонують різні види дверей: відкочувачі, розсувні, двері-гармошки, розсувні. Який саме тип підібрати – залежить тільки від приміщення. Наприклад, якщо в наявності приміщення з невеликою площею, оптимальним варіантом можна назвати двері розсувні, оскільки ця конструкція ефективно економить корисний простір.

Будь-дизайнер-професіонал, який працює з інтер’єрами, скаже вам – двері повинні вписуватися в простір гармонійно, повинні бути складовою загального стилю, того, в якому виконано приміщення. Важливо тут врахувати все – фактуру підлогових покриттів, відтінок стін і меблів, безліч інших нюансів.

Часто для виробництва міжкімнатних дверей вибирають сучасні матеріали – пластик, скло. Цей варіант при оформленні приміщень в хай-тек стилі дуже актуальне сьогодні.

Саме матеріал також відчутно впливає на вартість міжкімнатних дверей. Найдовговічнішими, якісними, екологічно чистими прийнято вважати двері, виконані з натурального дерева. Найдорожче коштують вироби, виконані з цінних і рідкісних деревних порід – бука, вишні, ясена.