Двері забезпечують звуко- і теплоізоляцію приміщення, запобігають проникненню сторонніх запахів і служать важливим елементом дизайну.

Розмежувати кімнати можна полотнами з цільного дерева, скла, металу, пластику і навіть паперу. Крім стилю і гами, при виборі міжкімнатних дверей потрібно враховувати розміри прорізів, призначення кімнат і ін. Обрати якісні двері dverkam можна за посиланням.

Особливості міжкімнатних дверей

У порівнянні з вхідними дверима міжкімнатні полотна мають такі особливості:

 • Вони призначені переважно для звукоізоляції і створення особистого простору для членів сім’ї. Зовнішні двері захищає майно власників та виконує важливу роль в теплоізоляції приміщення.
 • Міжкімнатні полотна часто мають вставки з светопропускающих матеріалів – скла, рисового паперу, прозорого пластика і ін.
 • Вони мають меншу товщину і міцність. Кімнати, в яких зберігаються гроші, цінне майно і документи, захищають товстим суцільним полотном з вбудованим замком.
 • Міжкімнатна перегородка може мати орні, розсувні і іншу конструкцію, тоді як вхідні двері має класичну будову.
 • За рахунок невеликої ваги їх легко зняти самостійно, якщо необхідний ремонт полотна або доступ до всього отвору.

Поверхня міжкімнатних дверей може бути гладкою, рельєфною або фільончастої. Роль декору виконують фігурні вставки з дерева, скла або інших матеріалів.

Що впливає на вибір дверей

При виборі дверей потрібно врахувати такі фактори:

 1. габарити отвору;
 2. особливості полотна і спосіб відкривання;
 3. матеріал;
 4. дизайн;
 5. надійність дверної фурнітури, міцність і якість самого полотна;
 6. ремонтну кошторис (бюджет).

При покупці важливі такі ознаки:

 1. Матеріал має рівну поверхню і однорідний відтінок без плям, сторонніх вкраплень і браку. Каламутне нерівномірне покриття може приховувати недоробки і дефекти.
 2. Полотно приємне на дотик, не видає різкого запаху. Краї мають гладку кромку без сколів і задирок. При натисканні нігтем на лакований матеріал на ньому не залишається сліду або вм’ятини.
 3. Відхилення від паралельності сторін двері становить не більше 1 мм. Це можна перевірити, вимірявши протилежні сторони рулеткою. Рамки, решітки та інші елементи з’єднані без зазору. У місцях склейки немає щілин, висохлих слідів фіксуючого складу і інших дефектів.
 4. Декоративні вставки міцно закріплені в каркасі, що не видають дзвону і деренчання при русі полотна.
 5. При відкриванні замок не заїдає. Неприпустимий скрегіт, гучний брязкіт, гуркіт і інші звуки крім м’якого клацання. Ручка натискається плавно і гладко. Якщо конструкція розсувні, то полотно плавно ковзає в касеті, чи не заїдає через викривлення і не вискакує за межі напрямних. Складне полотно має м’яко відсуватися і мати повністю функціональні сполуки.
 6. Дверні петлі рухаються легко, без скрипу і зусилля. Сторонні звуки при відкриванні можуть свідчити не тільки про нестачу мастила, але і про дефекти конструкції або недостатню міцність петель для важкого полотна. При виборі дверей-купе слід перевірити розміри і матеріал роликів. Найбільш надійні великі прогумовані елементи.
 7. Товар має сертифікат якості і повну комплектацію, заявлену виробником.
 8. Невеликий виступ в поперечній площині полотна (притвор) дозволяє щільніше закрити двері і покращує звукоізоляцію. Перед покупкою потрібно перевірити його паралельність і прилягання.

Не рекомендується купувати двері до початку ремонту в квартирі або будинку. В процесі оформлення можуть виникнути непередбачувані труднощі або нові ідеї, які вплинуть на дизайн і бюджет.