Міжкімнатні двері – стильний і функціональний елемент інтер’єру. Важливо вибрати правильну. У цій статті ми розберемо, які є способи відкривання, конструкції, матеріали, їх особливості та переваги. А також поділимося дизайнерськими рішеннями, які допоможуть підібрати двері в інтер’єр.

Спосіб відкриття

Найбільш звичні і поширені двері за способом відкривання – класичні розстібні. Але крім них, є двері і з іншими способами відкривання. Розглянемо всі варіанти, їх конструктивні особливості та переваги:

Класичні розсувні двері

У цих дверей простий і зрозумілий принцип відкривання – на себе або від себе. Вони бувають одностулкові і двостулкові. З плюсів: універсальні і будуть доречні в кімнатах будь-якого призначення, широкий асортимент дизайну на ринку, високі показники по тепло- і шумоізоляції, простий монтаж і доступна ціна.

Зверху і знизу полотна розташовується роликовий механізм, за яким двері переміщаються. При цьому у двері може бути одна або дві стулки. Плюси: економія простору, можуть бути елементом зонування приміщення. Белые межкомнатные двери з класичним механізмом відкривання ви можете придбати, перейшовши за посиланням.

Розсувні двері

По-іншому її можна назвати «всувним двері». Полотно пересувається по роликових напрямних. У відкритому положенні полотно повністю ховається в ніші. У закритому двері-пенал схожа на стандартну орні. Плюс в економії квадратних метрів і гарній шумоізоляції.

Двері-пенал

При відкриванні складається навпіл як гармошка. Такі двері будуть актуальна в малогабаритному приміщенні, так як суттєво економить простір.

Двері-книжка

У цих дверей незвичайний спосіб відкривання – вона ніби обертається в отворі. Спеціальний рото-механізм задає унікальну траєкторію руху – відкриватися вона може і від себе і на себе.

Рото-двері універсальні: будуть актуальні в маленьких і великих за площею приміщеннях. Навіть у відкритому стані вона не займає багато місця. Плюс до всього, у цих дверей хороші показники по тепло- і звукоізоляції.

Який спосіб відкривання краще?

У кожного способу відкривання є свої переваги і конструктивні особливості. Тут потрібно зрозуміти, що вам більш актуальною: економія квадратних метрів, звукоізоляція, міцність, надійність, доступна ціна.

Розсувні двері, двері-пенали і двері-книжки допоможуть заощадити простір, але, як правило, вони не дешеві.

Класична орні двері – відмінний варіант, якщо у вас немає обмежуючих умов, вам важлива звукоізоляція, надійність, міцність і доступна вартість.

Ну а якщо хочеться чогось незвичайного, вибирайте рото-двері з оригінальним способом відкривання.

Види конструкцій

Конструкція дверей впливає на звукоізоляцію, теплоізоляцію і міцність. Зупинимося на найпоширеніших видах:

Каркасно-щитова конструкція

В основі цієї конструкції лежить міцний дерев’яний каркас. Рама з двох сторін обшивається МДФ, а всередині полотно заповнюється стільниковим наповнювачем.

Серед переваг цієї конструкції – легка вага, великий вибір варіантів обробки, міцність і доступна ціна.