Що таке патока

За даними Вікіпедії, це продукт, одержуваний при гідролізі крохмалю. По-іншому – декстрінмальтаза, мальтадекстрін. Чистий патока в’язкістю нагадує свіжий рідкий мед, одержуваний в бджільництві.

Іноді, кажучи про неї, мають на увазі цукровмісні сиропи – глюкозу, мальтозу, крохмальний або кукурудзяний. Для приготування патоки потрібен декстрин та інші харчові добавки, придбати які можна на сайті https://www.systopt.com.ua/item-dekstryn.

Види

Класифікація по сировині, використаному для виробництва:

  1. світла (патока крохмальна) – кукурудзяний, картопляний крохмаль;
  2. чорна (меляса) – цукор з цукрового буряка.

За змістом вуглеводів:

  • карамельна – 36-44%;
  • мальтозна – 38% і більше;
  • високооцукрена – 44% і більше;
  • нізькооцукрена – 26-35%.

Залежно від способу отримання (для карамельної):

  • кислотна (у виробництві застосовується кислота);
  • ферментативна (використовуються ферменти).

Раніше в СНД виготовлялася тільки карамельна.

Патока крохмальна по ДСТУ

Вимоги до неї до 2021 року визначалися ГОСТ Р 52060-2003, з 2019 року – ГОСТ 33917-2016. У чинному документі встановлені загальні технічні вимоги до продукту і сировини, фізико-хімічні властивості крохмальної патоки, регламентується процес контролю якості.

Виробники, які постачають харчову продукцію оптом, такі як товариства з обмеженою відповідальністю, повинні надавати продукт, відповідний специфікації G 40.3.1 «Патока крохмальна карамельна кислотна G 40.3.1», введеної в дію з грудня 2021 року

– це очищений і концентрований продукт, одержуваний в результаті переробки крохмалю з кукурудзи.

Патока крохмальна широко використовується в харчовій промисловості та кулінарії як загущувач і підсолоджувач. Виробництво крохмальної патоки відбувається за допомогою ферментативного гідролізу кукурудзяного крохмалю з подальшим очищенням.

Залежно від технології виробництва, патока крамальная має різний вуглеводний склад: глюкози, мальтози, мальтотріози, і інших сахаридов.