Для оздоблення територій можна використовувати різні матеріали. Якщо хочеться отримати максимум переваг, клінкерна бруківка – один з кращих варіантів. Її отримують, формуючи глину в бруси та обпікаючи.

Клінкер – це неймовірно естетична бруківка, здатна буквально перетворити територію. Однак на цей її переваги не закінчуються.

Переваг у матеріалу більш ніж достатньо:

1. Висока міцність. Клінкерна бруківка здатна витримати навантаження понад 2000 кг / см2, завдяки чому підходить для мощення проїжджих частин. Матеріал добре переносить впливу високих і низьких температур, хімічних речовин.

2. Низьке водопоглинання. Забезпечує не тільки морозостійкість, але і тривалий термін експлуатації. Ступінь водопоглинання у клінкеру як мінімум в два рази нижче, ніж у дешевої бетонної плитки.

3. Екологічна чистота. В якості сировини для виробництва матеріалу використовується тільки глина і вода. Це робить клінкерну бруківку найбільш безпечним матеріалом для мощення.

4. Рівномірний колір. Бетонну тротуарну плитку забарвлюють – лицьовий шар досить швидко стирається. А ось клінкер забарвлений по всій глибині бруска. Це можливо завдяки використанню різних сортів глини і варьированию температури випалу. Штучні фарбники не застосовуються. За рахунок рівномірності фарбування бруси можна укладають і тильної і лицьовою стороною.

5. Практичність. У клінкерних брусків неслизькою поверхню, завдяки чому їх можна використовувати для мощення пішохідних зон. Очищення снігу і криги не викликає ніяких складнощів.

Варто клінкерна бруківка досить дорого. Однак перераховані вище переваги роблять її затребуваним матеріалом, набуваючи який, можна не сумніватися: покриття вийде надійним і довговічним.

Коли вибирається клінкерна бруківка придбати необхідно саме такий матеріал, який підходить щодо цілей.

Існує два найбільш важливі критерії:

1. Товщина бруска. Чим вона більше, тим більш високі навантаження витримує покриття. Якщо мова йде про мощенні пішохідної зони, оптимальний варіант – клінкер товщиною 40-45 мм. Для проїжджої частини знадобиться більш товста бруківка – мінімум 52 мм.

2. Форма. Від форми залежить зовнішній вигляд покриття, а також складність укладання. Традиційно клінкерна бруківка – квадратна або прямокутна. Бруси такої форми легко укладати. Якщо хочеться чогось незвичайного, можна вибрати трикутні, ригелі, фігурні бруси, однак монтаж буде більш складним.

При виборі також рекомендується звернути увагу на наявність фаски – граней, які зазнали обробці. По-перше, клінкер з фаскою виглядає більш акуратно.

По-друге, обробка граней дозволяє вберегти дорогий матеріал від освіти відколів і тріщин – не тільки при монтажі, а й при подальшій експлуатації дорожнього покриття.

Чим хороша клінкерна бруківка і як її вибратиЩо стосується колірної гамми, тут вибір досить обмежений. Вся клінкерна бруківка має натуральний відтінок, оскільки виготовляється з глини.

Найчастіше бруси мають теплий колір – коричневий, помаранчевий, червоний. Все залежить від сорту глини і змісту в ній оксидів металів і макроелементів.

Деякі виробники застосовують природні барвники, наприклад, чорне вугілля, щоб отримати матеріал майже чорного кольору. При виборі слід орієнтуватися виключно на власні естетичні уподобання.

Класичне рішення – однотонне тротуарне покриття. Якщо хочеться створити незвичайний ефект, можна вибрати бруківку різних кольорів і створювати мозаїку і всілякі візерунки.