Відомо, що дерев’яні меблі потребують дбайливого і ретельного догляду. Досить часто виробники залишають предмети в натуральному вигляді, злегка покривши поверхню лаком.

Але існує ще безліч засобів, які можна використовувати для обробки деревини. Це можуть бути захисні речовини або ж декоративні склади.

Захисні засоби

Сьогодні виготовлення меблів з масиву на замовлення стає все більш популярним. Але під час покупки не варто забувати про те, що такі предмети потребують особливого догляду.

В основному, меблі з дерева покривають лаковими речовинами. Це дозволяє не тільки зберегти матеріал і вберегти його від забруднень, але і підкреслити всю красу предметів.

Існує певна класифікація засобів:

  • просочення;
  • масла;
  • лаки;
  • віск.

До одного з найбільш затребуваних засобів відносяться просочення. Вони дозволяють захистити матеріал від впливу пилу і вологи.

Сучасні виробники намагаються вдосконалити традиційний склад, і доповнити його новими властивостями. Так, на полицях будівельних магазинів можна зустріти кольорові і антигрибкові варіанти.

Що ж стосується масел, то вони мають водовідштовхувальним ефектом. В основному, такі кошти використовуються для обробки садових предметів і меблів, яка завжди знаходиться на відкритій території.

До ще одного популярного захисному варіанту для дерева відносяться лаки. За допомогою цих речовин можна забезпечити гладку й рівну поверхню.

Головною перевагою лакових покриттів є те, що їх можна сміливо використовувати для обробки дитячих меблів. Склад речовин створюється на основі нешкідливих компонентів.

Для забезпечення гарного бархатистого виду, використовується віск. Цей варіант є одним з найбільш старих в обробці дерев’яних поверхонь.

Як вибрати?

При виборі відповідного засоби для дерев’яних меблів, потрібно враховувати основні завдання, які стоятимуть перед речовиною.

Якщо ви ще не змогли визначитися з підходящим варіантом, ось кілька корисних порад:

  • для створення красивого виду меблів, краще використовувати віск або лак (прозорий);
  • масло не можна застосовувати для предметів, які розташовані в сауні або лазні;
  • для дитячих гарнітурів найкраще використовувати кошти на акриловій основі.

Ще одним непоганим варіантом будуть фарби, але вони виконують не тільки захисну, але і декоративну роль. Використання таких варіантів допоможе зробити предмети більш яскравими, що стане ідеальним рішенням для дитячих кімнат.