Кухня ділиться на робочу і обідню зони. У першій створюються кулінарні шедеври. Вона повинна бути зручною, функціональною, а меблі потрібні стійкі до температурних коливань і механічних пошкоджень. Друга – це зона комфорту, на якій вечорами збирається вся сім’я. Вона повинна налаштовувати до душевної розмови, розслаблення, бути затишною і комфортною для проведення часу.

Оформлення робочої зони присвячено безліч інформативних статей. Ми пропонуємо ознайомитися з основними правилами і рекомендаціями по створенню комфортного куточка – місця для трапези і насолоди ароматними стравами.

Головні елементи меблювання

Перше, що необхідно для зони, – це обідній стіл, купити який можна в різних стилістичних рішеннях. Компанії-виробники пропонують конструкції будь-яких форм і розмірів. При виборі ідеального варіанту необхідно враховувати:

  • кількість членів сім’ї та місць;
  • розміри столу і площа приміщення;
  • дизайн і поєднання з наявними меблями.

Серед великої різноманітності виробів представлені моделі з масиву, металу, зі скляними або дерев’яними поверхнями. Вартість формується розмірами, матеріалом виконання і складністю дизайну. Асортимент варіантів дозволяє укластися в запланований бюджет.

Важливими елементами обідньої зони є стільці. Купуючи їх, необхідно враховувати практичність, зручність, дизайн. Великий вибір варіантів представлений різноманітністю матеріалів і широким діапазоном цін. Альтернативою стільців може бути кутовий диван. Він дозволяє максимально раціонально задіяти вільний простір.

Інші правила оформлення

Одним з кращих способів виділити обідню зону в кухні є килим. Даний елемент допоможе позначити межі області і підвищить рівень комфорту в кімнаті, підлога якої оброблений плиткою. При виборі килима беріть до уваги форму столу, вони повинні збігатися. Враховуйте і матеріал його виконання. Краще вибирати безворсовое покриття, якщо важлива невибагливість у догляді.

Іншим елементом зонування стануть освітлювальні прилади. Люстра над обіднім столом забезпечить приємне освітлення і акцентує увагу на даній області приміщення. Для зонування найкраще вибирати моделі приладів з регульованою довжиною. Зміна положення абажура дозволить «грати» зі світлом, роблячи атмосферу приємною та романтичною.

Дизайн обідньої зони повинен гармонійно поєднуватися з інтер’єром всієї кухні. Щоб виділити і перетворити цей куточок, можна використовувати картини, постери, сувенірні тарілки, настінні годинники та інші декоративні елементи.

Інтер’єр стане більш затишним, якщо меблеві конструкції прикрасити текстілём. Декоративні подушки, пледи, підстилки і скатертини доповнюють дизайн приміщення. При використанні яскравих тканин інтер’єр стає більш барвистим і оригінальним.

Обідня зона може і контрастувати з загальним дизайном кухні. Тут допускається використання більшої кількості фарб, елементів декору і аксесуарів, оживляючих куточок однією своєю присутністю, що будять апетит, створюють прекрасну атмосферу для проведення часу в колі членів сім’ї та друзів.