Якщо ви запланували прикрасити свою земельну ділянку і привести її в порядок, є два варіанти, звернутися до дизайнера і запланувати проект ландшафтного дизайну ділянки, обговоривши всі деталі, які ви хотіли б побачити на ділянці, або озброївшись спеціальними знаннями, почати змінювати свою ділянку в кращу сторону самостійно.

Проведення робіт своїми руками має багато переваги, це принесе вам хороший досвід роботи, відмінний настрій від результату робіт, а також задоволення від того, що ландшафтний дизайн оформлення дачної ділянки та городу цілком можна організувати самостійно, якщо є час, сили і бажання. У нашій статті ми поділимося експертними радами, як самостійно організувати дизайн ділянки, а також сад і город.

Ландшафтний дизайн ділянки своїми руками

Ландшафтний дизайн своїми руками-захоплююча і творча задача, і починається вона з вивчення рельєфу ділянки і підготовки плану робіт. В першу чергу, з’ясуйте напрямки горизонту, залягання глибинних вод для використання дренажу. Ділимо на папері ділянку на території, які будуть використовуватися під сад, город, споруди, як лазня і побутівка, сад, а також водойму. Для кожного окремо необхідно продумати проект і поєднати на папері стежками, доріжками, прикрасивши декоративними елементами, світильники, квіткові клумби, чагарникові насадження.

Як планувати роботи на ділянці?

Перенесіть напрямок ділянки і точки на папір, розділіть на зони розміщення житла, і інших об’єктів з нанесенням розмірів будівель. Якщо будинок ще не побудований, позначте його місце розташування.

Порада! На півдні розсаджують маленькі рослини, на півночі високі!

Хозблоки помістіть на території, яка не буде видно зі входу на дільницю і бажано в затишному місці. На відкритому місці розташовують зону відпочинку, альтанку, барбекю, мангал. Також на відкритій ділянці розміщується дитячий майданчик, водойма, який стане прикрасою на ділянці.

Як визначити стиль ділянки?

Ландшафтний дизайн не створюється хаотично, обов’язково вибирається необхідний стиль, який дасть основний напрямок, для того, щоб правильно запланувати город, сад, щоб вибрати і посадити підходящі рослини, чагарники і купити елементи декорування.

Англійський стиль прекрасно поєднується з природою, тому що стежки, які досить звивисті, струмки і ставок, живописно вписуються на нерівних ділянках.

Японський стиль схожий на скромний, але доглянутий стиль. Це красиво стрижені ялівці, рододендрони, карликові сосни. Мають такі деталі, як місток над ставком, розміщення декоративних каменів. Часто японський стиль подобається багатьом, але необхідно знати, як поводитися і доглядати за такими рослинами.

Середземноморський стиль яскравий, що володіє морськими нотками, освіжаючий і налаштовує на відпочинок. Має елементи декору, як садові столи та стільці з ротанга, плетеного дерева. Часто на ділянці з таким стилем розміщуються шезлонги, керамічні горщики з яскравими квітами з наявністю скульптур. Від середземноморського стилю віє насиченими фарбами і запахами квітів. Як правило, на ділянці розташовують невеликі фонтани, а стежки виконуються з каменів більш світлого кольору.

Китайський стиль один з наймодніших і затребуваних, тому що виконується за правилами фен-шуй, де необхідні справжні знання, тому важливо звернутися до фахівців для правильного розташування води, дерев. Часто в китайському стилі присутній альтанка, пагода, міст. Елементами декору можуть стати альтанка, виконана в даному стилі, китайські ліхтарі, садові фігури, що включають елементи сходу.

Змішаний стиль передбачає наявність всіляких насаджень, будівель, як живоплоти, альпійська гірка і ін.

Дизайн городу своїми руками

Планування городу на ділянці є одним з найприємніших робіт, які плануєте провести. Зону земельної ділянки, відведеної під город, розбийте на невеликі грядки під ті рослини, які ви любите і плануєте вирощувати. Грядка під моркву, буряк, кріп, цибулю, перці і т.д. Також не забудьте про розміщення теплиці і парника. Теплиця займе найбільше місце, парник також може зайняти досить багато площі. Головне, не забути про те, що ви плануєте вирощувати і розбити грядки. Необхідно підвести річний водопровід.

Якими повинні бути грядки?

Розміщуйте грядки з півночі на південь, для забезпечення сонячних променів.

Перед будівництвом грядок, ділянку вирівняйте, якщо це важко, то зону ділянки під город необхідно розміщувати на півдні або південному сході.

Зробіть грядки поруч з річним водопроводом, тому що це значно полегшить вашу працю і продумайте систему поливу. Сьогодні найбільш поширеним є крапельна система поливу городу.

Пам’ятайте, що хороший грунт, запорука відмінного врожаю. Рослини повинні отримувати кисень, і потрібні такі компоненти для грунту, як чорнозем, торф та інші корисні речовини.

Розташовуйте грядки на відстані від живоплотів, для отримання максимального сонячного світла.

Буває, що сад і город планування ділянки розглядається разом, а не окремо. Це правильно, але важливо знати, що високі садові дерева не повинні розташовуватися поблизу городу, щоб не закривати сонячні промені, а також чагарники, які у великій кількості поглинають воду і розростаються переходячи на город. Якщо ви зможете, врахувати такі деталі, то поєднання і планування ділянки та городу поблизу один одного нічим не загрожує.