Перш за все, дача є місцем відпочинку, тому повинна бути затишною. Головним, звичайно, є будинок. Але і територія навколо будинку теж повинна радувати око. Як же облаштувати і прикрасити ділянку?

Іноді буває досить одного газону, і вид ділянки вже змінюється в кращу сторону. Але для такої краси доведеться потрудитися. Полегшити собі працю можна, якщо придбати газон в рулонах.

Газон буде красивим лише при дотриманні деяких умов:

– Край газону обов’язково повинен бути оброблений акуратно;

– Підрослу траву необхідно вчасно косити;

– Також газон потрібно поливати, полоти, підгодовувати.

Будь газон буде виглядати самотньо. Що ж робити? Використовувати декоративну доріжку.

Є безліч матеріалів, які можна використовувати при укладанні. До них відносяться бетонні плити, плоский камінь, дерев’яні спиляти.

Також можна використовувати цегляну або кам’яну крихту. Кожен знайде для себе прийнятний варіант.

Відмінним дизайнерським рішенням стане декоративна арка. Вона прикрасить ділянку і буде служити запрошенням в зону відпочинку.

Якщо встановити кілька арок одну за одною, то вони досить швидко заростають і будуть відмінним порятунком від спеки.

Рослин для арок безліч. Починаючи з винограду і закінчуючи красивоцветущими ліанами.

Особливу красу ділянці додадуть квіти. Оформляти їх найкраще у вигляді клумб, так вони будуть виглядати гарніше. Непогано будуть виглядати квіти, висаджені у вигляді бордюру.

Вічно заважає колода може перетворитися в красиву клумбу. Навіть стара машина, яка вже багато років стоїть без діла може стати частиною ландшафту.

Якщо ділянку малий, і немає місця для облаштування великого квітника, то варто пошукати землю біля будинку, вже там містечко знайдеться точно. Природно, за квітами, як і за газоном, потрібно догляд.

Отже, як же прикрасити ділянку ще? Як щодо водойми? Або ж можна викопати басейн, якщо розміри ділянки дозволяють, або ж побудувати колодязь.

Ну а якщо немає, то маленького ставка чи потічка буде досить. Водойма обов’язково стане родзинкою всієї ділянки.

На басейн доведеться витратити багато сил і грошей, а ставок можна спорудити самостійно. Максимум уваги слід приділити висвітленню ставка і його оформлення.

Чи не будуть зайвими на ділянці декоративні прикраси. Але важливо пам’ятати, що вони повинні відповідати стилістиці ділянки.

Навіть грядки можуть виглядати красиво, якщо правильно їх оформити. Наприклад, у вигляді французького саду або квіткових клумб.

При належному підході дачну ділянку може стати улюбленим місцем відпочинку всієї родини.