Не так давно паркани були виключно приналежністю міського приватного володіння. Але сьогодні і за містом паркани стали скоріше правилом, ніж винятком, хоча зовсім недавно було по-іншому. І якщо приватні володіння не так давно огороджувалися виключно дерев’яними парканами, то сьогодні можна побачити огорожі з цегли, бетонних виробів, сітки-рабиці. Але найбільш популярні паркани з профнастилу.

Що являє собою паркан з профнастилу?

Профнастил – це сталеві профільовані листи. Вони утворюють суцільний паркан із профнастилу. Міцність і великий термін служби такого огородження порівнюється з аналогічними якостями парканів з цегли або бетонних виробів. Профнастил закриє надійно ділянку від чужих очей і захистить від проникнення сторонніх осіб, бродячих тварин. Правильно зібраний паркан не пошкодить вітер. І при цьому паркан з профнастилу обійдеться дешевше цегельного або бетонного огородження. При бажанні встановити такий паркан можна самостійно.

Переваги та недоліки паркану з металевих листів

Паркан з профнастилу має цілий комплекс переваг:

 1. його конструкція має високу міцність і твердість;
 2. паркан практичний і універсальний;
 3. виготовлення паркану обійдеться недорого;
 4. зовнішній вигляд огорожі цілком добротний;
 5. паркан не горить;
 6. є вибір профнастилу за розмірами і типом штампування;
 7. є вибір з великої кількості кольорів профнастилу;
 8. паркан не потребує оновлення забарвлення;
 9. термін служби до 30 років;
 10. швидко і просто монтується;
 11. легко доглядати.

Але є і недоліки:

 • через відсутність отворів паркан має велику парусність;
 • металеві опори і поперечні лаги легко уражаються корозією.

Види і  монтаж профнастилу

Зверніть також увагу на поради від експертів «Вікінг», адже профнастил може відрізнятися за видом покриття:

 1. Класичний вид. Лист покривається цинковим покриттям. Це найбільш дешевий варіант профнастилу.
 2. Профнастил з полімерним покриттям. Таке покриття являє собою вид пластмаси або синтетичну смолу. Наноситься поверх оцинковки. Крім додання захисних властивостей таке покриття дає матеріалу більш естетичний вигляд.
 3. Профнастил з полівінілхлоридним покриттям володіє найбільшою міцністю до механічного впливу, проте це покриття чутливе до підвищених температур, що обмежує застосування такого профнастилу в холодних регіонах.

Етапи монтажу паркану з профнастилу:

 • Встановлюються опори. Як опори використовуються круглі або квадратні труби. Верхня частина труб повинна бути заварена, щоб в труби не потрапляла вода. Яма під опору повинна бути вирита на глибину, яка дорівнює одній третині висоти паркану. В яму встановлюється труба, і яма заливається бетоном.
 • Монтуються на опори поперечні лаги. Кількість цих елементів залежить від висоти паркану. Для огорожі в 2-2,5 м потрібно монтувати 3 лаги. Монтаж виконується із застосуванням зварювання. Потім лаги ґрунтуються і фарбуються.

Листи профнастилу кріпляться саморізами до лагів. Встановлювати листи можна не тільки горизонтально, але і вертикально.