Щоб двері були надійним захистом від проникнення сторонніх осіб, необхідно підібрати і встановити відповідний дверний замок. На ринку представлено незліченну кількість моделей дверних замків, які розрізняються головним чином за своєю конструкцією та використанням. Найбільш популярні два типи замків – вирізний і накладний.

Замки врізні (внутрішні)

Характерною особливістю врізного замка є установка всього механізму всередині дверного полотна в заздалегідь підготовлений отвір. Цей тип замка найчастіше вибирають для захисту вхідних дверей, і стандартним місцем його установки є простір безпосередньо під ручкою.

За типом механізму розрізняють кілька видів врізних замків:

  1. циліндровий врезной замок, в якому механізм приводить в дію плоский ключ через циліндричну вставку;
  2. тумблерний замок з пластинчастими тумблерами, які приводять в дію плоский ключ;
  3. замок ригеля, в якому засувка, що приводиться в дію ключем, є єдиною точкою, яка зачіпає стулку в рамі;
  4. замок з храповим механізмом, повністю керований ручкою, без використання ключа;
  5. замок з клямкою і ригелем, найбільш часто вибирається для дерев’яних дверей;
  6. замки без кульок, тобто електронні та цифрові замки, активуються кодом або транспондером.

Серед врізних замків ви також можете знайти багатоточкові моделі, які мають кілька взаємопов’язаних і централізовано керованих точок замикання між стулкою і рамою. Багатоточкові замки використовуються для створення найкращого захисту від злому.

Накладні замки (наддверні)

Накладной замок встановлюється прямо на дверне полотно, як під ручкою, так і над нею. Зазвичай дверні замки цього типу керуються зовні ключем, а зсередини – ручкою. У порівнянні з врізними замками вони забезпечують менший захист від злому, тому що механізм, встановлений на пластині, набагато легше зламати. Саме тому вони в основному використовуються в міжкімнатних дверях або в якості додаткового захисту вхідних дверей.

У багатьох будинках і квартирах ви можете спостерігати наявність обох типів замків на вхідних дверях, де накладний замок служить додатковим захистом. На жаль, це рішення не найзручніше, сам замок, встановлений на дверному полотні, також знижує їх естетичність. Тому в даний час замість установки декількох замків на вхідні двері використовуються багатоточкові замки.