Активний розвиток сфери відеоспостереження в останні роки дозволило збільшити вигоду від установки камер відеоогляду, і перейти від систем простого відеоспостереження до системної відеобезопасності з вбудованими елементами штучного інтелекту. Грамотний вибір системи відеоспостереження однозначно приносить велику користь, ніж раніше.

Представляємо вам чек лист щодо вибору системи відеоспостереження, наданий фахівцями з безпеки https://nadzor.ua/videonablyudenie/kamery-videonabludenia/ip-cameras-activecam. Читайте і вибирайте підходящу для вас систему відеоспостереження.

1. Приховане відеоспостереження або відеокамери в якості стримуючого фактора
Від місця розташування і об’єкта контролю залежить вибір зовнішнього вигляду камери. Циліндричні відеокамери спостереження досить помітні і психологічно впливають на зловмисників, ніж зменшують ймовірність крадіжки або поганого поводження. Купольні камери мають малі розміри і частіше використовуються в місцях для непомітного відеоспостереження.

2. Місце розміщення: відеокамери для вулиці або для приміщення
Тепер визначимося з місцем розміщення відеокамер і виберемо необхідний ступінь захисту від зовнішніх впливів.

У звичайних житлових приміщеннях досить камер в простому пластиковому корпусі з мінімальним захистом від пилу і вологи, тому що ймовірність попадання таких всередину камери мінімальна.

Для використання на вулиці важливо вибирати камери в металевому корпусі або з міцного ударостійкого пластику зі ступенем захисту мінімум IP66. Це гарантує захист електронних компонентів камери від попадання на них вологи або пилу. У такої міри захисту потребують не тільки камери для вулиці, але і для приміщень заводу, складу, де часто рівень вологості і забруднення повітря може бути занадто агресивним до встановленої там електроніці.

Рада для рестораторів: на кухнях ресторанів також важливо забезпечити захист камери від жирних випарів від готування страв.

Використовувати в холодних умовах потрібно специфічні відеокамери з вбудованим обігрівачем, які будуть працювати, незважаючи на низьку температуру.
В системі відеоспостереження для транспорту важливі захист відеокамери від вібрації і різких перепадів температур і вологості.

3. Розміри області відеоспостереження
Важливо попередньо скласти план місцевості, на якій буде вестися відеоспостереження. Від розміру області відеоконтролю залежить кількість і тип необхідних камер.

Ширококутові камери з оглядом до 170 градусів дозволять контролювати більшу площу за допомогою однієї камери. Тому системи відеоспостереження з ширококутними камерами менш затратні в закупівлі та обслуговуванні через зменшення необхідної кількості обладнання.

Варіофокальним камери відеоспостереження з можливістю підлаштувати фокусна відстань і кут огляду відразу на місці установки роблять систему відеоспостереження гнучкою і легко настроюється.

Для спостереження за невеликою областю досить стандартних камер з кутом огляду в 90 градусів.

Камери PTZ (Pan Tilt Zoom) мають можливість наближення об’єкта відеоспостереження і відстеження його переміщення. Такі камери дорожчі, але виправдовують себе на великих підприємствах і складах.

4. Вибір необхідної деталізації відеозображення
Розмір області, на якій буде вестися відеоконтроль, і специфіка вимог до системи, допоможуть визначити необхідний дозвіл камер.