Вибір пластикових вікон, вибираємо вікна правильно

Вибір чого-небудь це завжди важкий процес. І металопластикові вікна, як невід’ємна частина сучасних будівель – не виняток.

Кожен господар будинку, квартири або офісу, вибираючи нові вікна для установки, безумовно, втрачається серед усього розмаїття варіантів, які пропонує ринок. І звичайно ж, не дивлячись на те, що конструкція ПВХ вікна в общем-то стандартна (це рама, склопакет і фурнітура), готові вироби можуть сильно відрізнятися за якістю і своїми експлуатаційними характеристиками.

ТАК ЯКИМ ЖЕ ВИМОГАМ ПОВИННІ ВІДПОВІДАТИ ВІКНА У БУДИНКУ?

Для кліматичних умов в Україні головною вимогою до пластикових вікон є високі теплоізоляційні властивості, тобто просто такі окна Днепр повинні бути енергоефективними і добре зберігати тепло в будинку в зимовий період, а влітку, навпаки, не пускати спеку в приміщення.

І ось ще кілька важливих моментів за характеристиками вікон:

  1. Високі теплоізоляційні властивості ПВХ вікон залежить від якості і рівня теплоізоляції кожного елемента вікна, конкретної збірки і монтажу конструкції.
  2. Безумовно, нові вікна повинні забезпечувати надійний захист від атмосферних опадів і вітру, яка залежить від якості ущільнення вікна і якості установки.
  3. Надійність і довговічність. У цьому питанні можливо найбільш важливе значення має віконний профіль, який є базовим елементом конструкції, що забезпечує жорсткість і геометричну стійкість вікон до різного роду навантажень.
  4. Рівень пропускання сонячного світла. Вікна повинні забезпечувати необхідну кількість світла, оскільки сонячне світло позитивно впливає на людину, його настрій, здоров’я і активність. І, наприклад, розміри вікон в будинку визначаються з розрахунку мінімальної площі вікна, яка становить 1/8 площі підлоги. А ось для вікон, які виходять на сонячну сторону, як правило, вже застосовують додатковий захист – сучасні сонцезахисні склопакети.
  5. Безпека вікон і стійкість до злому. Це найбільш актуальне питання для власників приватних будинків і квартир на першому поверсі і при виборі нових вікон повинні враховуватися питання безпеки, оскільки дуже часто грабіжники проникають в будинок через незахищені вікна. Щоб убезпечити свій будинок слід вибрати вікна з противовзломной фурнітурою і безпечним склопакетом.

ТАК ЩО Ж ВИБРАТИ І НА ЩО ОРІЄНТУВАТИСЯ?

Найкраще вікно – це поєднання якісних сучасних комплектуючих і хорошою збірки плюс професійна установка. Приберіть звідси хоча б 1 елемент і ефект буде зовсім не той.

Однак ринок переповнений всілякими брендами і звичайному замовнику дуже важко зрозуміти що ж краще і чи варто це взагалі співвідношення ціни і якості. Наприклад, при виборі пластикового профілю для нового вікна зазвичай звертають увагу на кілька показників такого роду: клас профілю, кількість камер, монтажна ширина, товщина і форма армуючого профілю в пластиці. Але що все це означає для обивателя?

Очевидно, що для бюджетних рішень на основі 3х камерних профілів немає сенсу купувати ТОП фурнітуру, і навпаки, не можна ставити дешеві склопакети на 5-ти камерний профіль. Все повинно бути збалансовано. Не можна радити всім ТОП конфігурації, мотивуючи це ексклюзивним якістю. Завжди потрібно орієнтуватися на кінцевий результат, що хоче клієнт, наскільки приміщення утеплено, які стіни, який ефект повинен бути досягнутий. І, звичайно ж, візуальна складова – адже вікна це важливий елемент екстер’єру та інтер’єру будинку.