В даний час багато користувачів вважають за краще купувати житло не на вторинному ринку, а займаються будівництвом будинку своєї мрії.

Індивідуальні ексклюзивні проекти гармонійно вписуються в навколишнє оточення. Але вибрати земельну ділянку можна не скрізь, а лише на територіях, призначених під ІЖС (індивідуальне житлове будівництво). Від яких параметрів залежить вибір ділянки під будівництво житлового будинку?

Від місця розташування землі залежить дуже багато чого. Поїздка на роботу, в школу, в інші навчальні заклади, за бажанням покупців, не повинна займати більше години. Хоча, в межах доби на проїзд в обидві сторони вже витрачається дві години, а не один. Але якщо на дорогу йде ще більше часу, то це вже накладно подвійно. Таке місце небажано, адже в великих містах на дорогах часто в години пік утворюються пробки. І можна запізнитися на роботу або на навчання.

Далі дивимося на кадастрову вартість землі. У більшості випадків кадастрова оцінка не відповідає реальній оцінці землі. Фактично, часто кадастрова оцінка виявляється нижчою від реальної вартості землі. Але ж від кадастрової оцінки залежить розмір податку, який власник будинку і земельної ділянки зобов’язаний заплатити за користування. Йдеться про податок на майно, від сплати якого звільнені тільки пенсіонери, які мають єдине житло.

Якщо ви купуєте ділянку у фізичної особи (не у держави), то треба переконатися в законності угоди. Попросіть у продавця документи на земельну ділянку і перевірте їх правомочність за заявою в реєстр. Тільки переконавшись у законності матеріалів, можна вести мову про купівлю-продаж. Зверніть увагу на категорію земельної ділянки. Врахуйте, що прописатися і згодом продати землю (або будинок із землею) можна тільки в тому випадку, якщо це не суперечить категорії земель, на якій розташований ваш ділянку.

Також зверніть увагу на інфраструктуру, наявність центральних інженерних систем і комунікацій, віддаленість об’єктів інфраструктури, наявність парковки, охорони, і інших зручностей полегшить ваш вибір.