Вибір або розробка проєкту – один з перших і найголовніших етапів будівництва будинку. Саме від нього залежить, наскільки будинок буде безпечним, комфортним для проживання і красивим зовні. Якщо ви точно знаєте, чого хочете, але не можете знайти серед готових проєктів підходящий варіант – достатньо замовити проект будинку у фахівців і повідомити їм про свої бажання.

Вибір проєкту для будівництва будинку

При виборі проєкту для будівництва будинку важливо:

 1. визначити свої потреби;
 2. звернути увагу на кількість людей, які будуть проживати в майбутньому будинку;
 3. сформулювати бажання;
 4. порівняти площу ділянки і габарити майбутнього будинку;
 5. звернути увагу на інженерні рішення;
 6. підрахувати приблизний бюджет на будівництво будинку.

Вибір готового проєкту обійдеться дешевше, ніж розробка індивідуального. Але часто трапляється необхідність вносити зміни в готовий проєкт, в такому випадку витрати можуть значною мірою збільшитися і підсумкова вартість може навіть стати вищою, ніж індивідуальна розробка.

Переваги індивідуальної розробки проєкту

Серед великої різноманітності варіантів проєктів для будівництва будинку можна підібрати підходящий варіант. Але, часто переглядаючи різні проєкти майбутні господарі не знаходять того, який за всіма параметрами їм підходить. В такому випадку найкраще рішення – замовлення індивідуальної розробки проєкту.

Таке рішення має наступні переваги:

 • відсутність обмежень;
 • широкі можливості для впровадження різних дизайнерських рішень;
 • можливість побудувати гарний будинок на ділянці нестандартної форми;
 • можливість отримати унікальний неповторний будинок, що підкреслить статус його власника;
 • короткі терміни розробки.

Дуже важливо, щоб над розробкою проєкту працювали професіонали. Тільки в цьому випадку буде гарантія, що готовий будинок буде мати презентабельний зовнішній вигляд, а також відповідатиме всім вимогам до нього. Тільки фахівці з великим досвідом роботи зможуть при розробці враховувати навіть найдрібніші деталі, які в майбутньому будуть мати значний вплив на безпеку і комфорт проживання в будинку.