Загальні рекомендації для догляду за матрацами доволі прості: вони потребують обов’язкового провітрювання та видалення пилу. Проте є кілька нюансів, які слід пам’ятати, якщо ви хочете користуватися матрацом якомога довше та максимально комфортно почуватися під час відпочинку. У цій статті ви знайдете поради, як чистити матраци ортопедичні в домашніх умовах.

Експлуатація матраца

Перш за все необхідно дотримуватися рекомендацій виробника та користуватися матрацом так, щоб він міг зберегти свої ортопедичні функції. Консультанти ТМ «КІМА» радять:

  1. Не складати та не згортати ортопедичні матраци, особливо пружинні, щоб не деформувати виріб.
  2. Транспортувати матраци лише в горизонтальному положенні.
  3. Час від часу перевертати матрац, міняючи положення верх-низ і голова-ноги.
  4. Забезпечувати виробу якісну вентиляцію і раз на рік знімати його з ліжка та провітрювати протягом 3–4 годин.
  5. Не дозволяти дітям бавитися в ліжку, навіть якщо ви придбали матрац, здатний витримати стрибки, як і матраци ортопедичні КІМА преміум-сегмента.

Виконуючи ці правила, ви матимете змогу користуватися виробом від 5 до 15 років, залежно від типу матраца та гарантій виробника.

Як тримати ортопедичний матрац у чистоті

Передусім подбайте про захист виробу та купіть наматрацник, адже його легко зняти та випрати в разі забруднень. Крім того, він захистить верхній шар матраца та додасть комфорту під час відпочинку.

Якщо ж навіть чохол не врятував матрац від плям, виробники рекомендують сухе чищення:

  1. Обробити бруд спеціальним засобом для текстилю (серветкою, спреєм тощо) або протерти вологою ганчіркою та присипати содою.
  2. Залишити на деякий час, а потім пропилососити.
  3. Протерти місце забруднення ще раз і висушити матрац.

Час від часу організовуйте чищення матраца від пилу, використовуючи пилосос і вологе простирадло. Щодо періодичності такої процедури немає суворих вимог, але нехтувати нею не варто, щоб убезпечити себе від алергічних реакцій. Якщо бюджет дозволяє, найкращим рішенням буде придбання аквапилососа, який стане у пригоді також для чищення інших м’яких меблів у вашій оселі. Дуже забруднені безпружинні матраци можна віддавати в хімчистку — так ви позбудетеся водночас і плям, і неприємного запаху.